فارس: بانک مرکزی که درپی مصوبه مجلس انتشار آمار تورم را از اردیبهشت ماه متوقف کرده بود، انتشار گزارش رسمی نرخ تورم را دیروز ازسر گرفت و شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در آبان ماه 1390 را اعلام کرد.

پس از آنکه مجلس در جریان تصویب قانون برنامه پنجم توسعه انتشار تمامی آمارهای رسمی کشور را به مرکز آمار ایران سپرد، بانک مرکزی نیز از ماههای ابتدایی سال جاری انتشار آمارهای مربوط به تورم و دیگر شاخصهای کلان اقتصادی را متوقف کرد و بر این اساس آخرین آماری که از نرخ رسمی تورم از سوی بانک مرکزی منتشر شد، مربوط به فروردین ماه سال 90 بوده است.

توقف انتشار آمار از سوی بانک مرکزی و تاخیرهای زیادی که مرکز آمار ایران در انتشار آمارهای رسمی از خود نشان داد، انتقادهایی را از جانب کارشناسان و برخی نمایندگان مجلس برانگیخت و برخی نمایندگان مطرح کردند که احتمال بازنگری در این مصوبه و صدور مجوز مجدد انتشار آمار برای بانک مرکزی وجود دارد.

بر این اساس احتمالا این مجوز برای بانک مرکزی صادر شده است و اولین آمار رسمی نرخ تورم مربوط به آبان ماه روز گذشته از سوی بانک مرکزی منتشر شد.

* اعلام تورم 19.8 درصدی آبان ماه

بر اساس گزارش بانک مرکزی ، خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه 100=1383 در آبان ماه1390 به شرح ذیل است: شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در آبان ماه 1390 به عدد 280.6 رسید که نسبت به ماه قبل 1.6 درصد افزایش یافت. در مقایسه با ماه مشابه سال قبل، شاخص مذکور 22.1 درصد رشد داشته است.

بنابراین گزارش، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به آبان ماه1390 نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان ماه 1389 معادل 19.8 درصد می باشد.


تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.