جمع كثيري از فعالان عربستاني با صدور بيانيه اي، احكام صادره عليه 16 تن از زندانيان سياسي را محكوم كردند.

به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه «الوطن» چاپ آمريكا 60 تن از فعالان عربستاني با صدور بيانيه اي از صدور حكم زندانيان سياسي موسوم به «گروه تشكل سري» كه در مجموع به 228 سال زندان محكوم شدند، به شدت انتقاد كرد.

براساس بيانيه فعالان عربستاني، صدور احكام بلند مدت، پرداخت غرامت هاي سنگين مالي و ممنوع السفر شدن برخي از آنها اوج بي عدالتي سران آل سعود است.

در بيانيه 60 فعال سياسي عربستان، ضمن حمايت از تظاهرات مردم در شهر القطيف در شرق اين كشور خاطرنشان شده است: حق آزادي بيان، برگزاري تظاهرات مسالمت آميز و تجمع براي رايزني درباره مسايل عمومي كشور، اموري هستند كه از سوي تمامي اديان و قوانين بين المللي در سراسر جهان، قانوني و حق مشروع هر شهروندي به شمار مي رود و كشور ما نبايد از اين امر مستثني باشد.

در همين حال يك نويسنده عربستاني فاش كرد: هزاران نفر درعربستان ممنوع السفر هستند و اين در حالي است كه دوره قانوني ممنوعيت برخي از آنها به پايان رسيده است. به گفته نويسنده عربستاني، گذرنامه هاي اين افراد، عمدتا در اختيار سازمان امنيت سياسي عربستان (سازمان تحقيقات عمومي) است كه اين سازمان تنها با دستور مستقيم وزير كشور يا معاونانش، گذرنامه ها را به صاحبانش باز مي گرداند.

در همين راستا، «سلمان العوده» معاون دبيركل «اتحاديه علماي مسلمين» عربستان طي سخناني از ملك عبدالله پادشاه عربستان خواست كه از اجراي چنين احكامي عليه زندانيان سياسي ممانعت كند.

دولت عربستان با استفاده از قانون موسوم به «مبارزه با تروريسم»، افراد منتقد رژيم آل سعود را تحت پيگرد قرار داده و به شدت به سركوب ناراضيان مبادرت مي كند. اعتراضات روزافزون به خاندان آل سعود كه با آغاز بيداري اسلامي در منطقه به اوج خود رسيده است، در شرق اين كشور نشان داد كه حتي با سركوب خاموش نخواهد شد و اين رژيم بايد به آزادي و اصلاحات سياسي و اجتماعي در بافت سنتي كشور و حكومت تن در دهد.


تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.