مهر: در حالی چندی پیش مدیرگاز رسانی شرکت ملی گاز در کرمان از حذف قبوض گاز میلیونی و تعدیل اقلیم استانها خبر داد که هفته گذشته قبض گاز 15 میلیون تومانی یک مشترک گاز خانگی کرمانیها را غافلگیر کرد.

با شروع فصل سرما استفاده از سوخت گاز شهری در کشور بار دیگر افزایش یافته است و اما این بار مشترکان با احتیاط بیشتری سراغ این سوخت سهل الوصول اما گران می روند دلیل این امر نیز قبوض گاز سال گذشته و افزایش نرخ گاز بها بود که سال گذشته موجب شد تعداد قابل توجهی از مردم شاهد قبوض گاز میلیونی باشند.

این درحالی بود که به دلیل اقلیمهای متعدد در قبوض گاز مناطق مختلف کشور این امر در سایر استانهای نیز مشاهده شد و هم اکنون مردم امیدوارند با تصحیح این روش احتساب گاز امسال با رعایت صرفه جویی و مدیریت صحیح مصرف هزینه معقولی را در زمینه مصرف گاز خانگی پرداخت کنند.

سال گذشته در کرمان نیز در موارد متعدد شاهد صدور قبوض گاز با مبلغ بالا بودیم بطوریکه تنها در یک مورد چهار مشترک خانگی که در یک آپارتمان اجاره نشین بودن قبض گازی هفت میلیون تومانی دریافت کردند که این امر در خبرگزاری مهر نیز انعکاس یافت.

قبض هفت میلیونی که قسط بندی شد

یکی از ساکنان این منزل مسکونی با اشاره به اینکه مشکل این قبض هنوز رفع نشده است گفت: قبل از وصول این قبض در ماههای قبل حداکثر مبلغ با همین مصرف از صد هزار تومان نیز تجاور نمی کرد و بعد از این قبض نیز با وجود پیاده شدن همان تعرفه ها و همان مصرف قبل در مجتمع قبض گاز به صدهزار تومان نیز نرسید اما هر چه پیگیری کردیم این قبض تعدیل نشد.

وی ادامه داد: اگر در این مجتمع کارگاه شیرینی پزی و یا هر کار صنعتی هم راه اندازی می کردیم میزان مصرف گاز به این میزان نبود و سوال اینجاست اگر این قبض درست است چرا برای ماههای بعد این مبلغ صادر نشد و چرا برای سایر مجتمع ها شاهد این چنین مبالغی نیستیم.
 
این شهروند کرمانی گفت: تنها اقدامی که صورت گرفت قسط بندی مبلغ قبض بود که باید به صورت ماهانه پرداخت شود اما امیدوارم در سال جاری دیگر شاهد این مشکل نباشیم.
 
خبرنگار مهر با آغاز موج جدید سرما در استان این بار به مورد جالب دیگری برخورد.
 
توان پرداخت قبض میلیونی را ندارم/ بعد یک سال قبض صادر کردند
 
یکی از شهروندان کرمانی با مراجعه به نمایندگی خبرگزاری مهر در کرمان، قبض گاز 15 میلیونی تومانی خود را به خبرگزاری مهر ارائه کرد.
 
علی کهنوجی ادامه داد: این قبض هفته گذشته دریافت شده است و با توجه به اینکه کل جمعیت خانه من چهار نفر است و مصرف ما در حد اجاق گاز و بخاری آن هم در فصل زمستان است به هیچ وجه معقول نیست.
 
این شهروند کرمانی ادامه داد: مشکلی که با آن مواجه هستم این است که طی یک سال گذشته ماموران رصد کنتور به منزل مراجعه می کردند اما متاسفانه قبض گاز صادر نمی شد، در این زمینه بارها به شرکت گاز مراجعه کردم و دلیل عدم صدور قبض را جویا می شدم که هر بار هم می گفتند ماه بعد قبض را دریافت می کنید.
 

 
وی ادامه داد: تا کنون قبض گاز برای هر دوره بین 30 تا 40 هزار تومان صادر می شد و این مبلغ به هیچ وجه حتی با نرخ جدید گاز هم خوانی ندارد.
 
کهنوجی گفت: در این خصوص به شرکت گاز مراجعه کرده ام و مسئولان این شرکت ابراز امیدواری کرده اند که مشکل از کنتور و یا مامور شرکت گاز باشد در غیر این صورت باید قبض را پرداخت کنم.
 
وی ادامه داد: مهلت پرداخت این قبض که قرائت پیشینش 30 فروردین سال 89 است و تاریخ قرائت قبلی 27 شهوریور ماه سال جاری پنجم آبان ماه است.
 
این شهروند کرمانی مبلغ دقیق قبض را نیز 150 میلیون و 702 هزار ریال اعلام کرد.
 
امسال از ارقام نجومی در قبض گاز خبری نیست!
 
این درحالی است که مجتبی شیخ بهایی، مدیرگاز رسانی شرکت ملی گاز  چند روز قبل در جمع خبرنگاران در کرمان وعده داده بود که در زمستان امسال دیگر از قبوض گاز خانگی در کرمان خبری نباشد.
 
وی با اشاره به فصل سرما و افزایش استفاده از گاز گفت: یکی از دلایل قبوض بالا در سال قبل تنوع در اقلیم مکانهای مختلف بود که در سال جاری با پیگیریهای صورت گرفته و جلسات مختلف درنهایت اقلیمها به چهار اقلیم تعدیل یافته است.
 
شیخ بهایی ادامه داد: با این اقدام به نظر می رسد مردم دیگر با این مشکل مواجه نباشند.
 
وی ادامه داد: حتی با 20 درصد افزایش گاز بها که از سوی مجلس برای سال جاری اعمال شده بود نیز ممانعت شده است و از ارقام نجومی و بالا در سال جاری خبری نیست.
 
در عین حال شیخ بهایی از مردم خواسته است با توجه به افزایش گاز بها نسبت به گذشته در مصرف این سوخت صرفه جویی کنند و با استفاده از وسایل استاندارد و رعایت نکات دیگر از افزایش بیش از حد مصرف گاز خودداری کنند تا در اوج فصل سرما با افت و کمبود گاز مواجه نشویم.

 این درحالی است که مصرف گاز در استان کرمان طی ماه گذشته در بخش مشترکان خانگی 7 درصد و در بخش صنعت 11 درصد کاهش یافته است و تنها در بخش مصرف سی ان جی با توجه به سیاست دولت در راستای تروج استفاده از سوخت جایگزین بنزین شاهد رشد مصرف هستیم.


تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.