خبرآنلاین: رییس جمهور فرانسه دستور اخراج کولیهای اروپای شرقی و ویران نمودن خانه ها و کپرهای آنها را صادر کرد.

در جلسه اضطراری چهارشنبه شب هئیت دولت، سارکوزی دستور داد تا کولیهای موسوم به روما از کشور اخراج شده و کپرهای ساخته شده توسط آنها ویران گردد. این جلسه پس از درگیری های پلیس با کولی های روما در منطقه لویی برگزار شد. گفتنی است در اواسط ماه میلادی جاری پلیس در تعقیب یکی از کولی ها با شلیگ گلوله وی را کشت.

سارکوزی گفت مسببین درگیری ها بشدت مجازات خواهند شد و تمام کولیهایی که از اروپای شرقی آمده اند، باید از فرانسه بیرون روند. سارکوزی در تلاش برای تغییر قوانین مهاجرت و سخت تر کردن آن است. تاکید دولت بر تصویب لایحه اخراج خارجی ها بدلیل اختلال در نظم عمومی است تا بوسیله ان به آسانی خارجی ها و کولی ها اخراج شوند. سارکوزی گفت با چنین لایحه ای کمپ ها و کپر های کولی ها سیستماتیک تخلیه خواهند شد و منبع ترافیک مواد مخدر و فحشا و جنایت و بهره کشی از کودکان قطع خواهد شد.

ژاک شیراک رییس جمهور پیشین فرانسه اولین رییس جمهور فرانسوی بود که نقش دولت فرانسه در جنگ جهانی دوم در دستگیری کولی ها و ارسال آنها به کمپ های کار اجباری را محکوم کرد و حالا شیراک مانند نازی های جنگ جهانی دوم همان کار را می خواهد با کولی های اروپای شرقی انجام دهد. در جنگ جهانی دوم یکی از سیاستهای اصلی نازیهای هیتلری پیدا کردن و کشتن کولی ها بود که در سراسر اروپا بیش از یک و نیم میلیون کولی در جنگ جهانی دوم کشته شدند.

در جلسه اضطراری هیئت دولت هیچ نماینده ای از کولی های روما دعوت نشده بود و این گروه آشکارا مورد هدف دولت فرانسه بعنوان هدف آشمار و دم دستی قرار گرفته است. وزیر کشور فرانسه بریس هورتفاکس گفت هدف تنبیه رفتارهای غیر قانونی سر زده توسط کولی هاست و هدف انگ زدن به جامعه کولی ها نیست.

مطابق قوانین اتحادیه اروپا شهروندان رومانی و بلغارستان برای ورود به فرانسه نیاز به ویزا ندارند اما برای اقامت طولانی مدت و کار باید اجازه قانونی از وزارت کشور فرانسه بگیرند. کارشناسان می گویند جوامع و قومیتهای مختلفی در فرانسه زندگی می کنند که مشخص نمودن آنها کار ساده ای نیست و این مسائل در مجموع مسائلی است که به نژاد پرستی منتهی شده و تنش زا است.

هنری براون وکیل فرانسوی در کنفرانس خبری همراه با رهبران کولی های روما می گوید امروز صفحه بدی از تاریخ فرانسه رقم خورد و عواقب بعدی این عمل در آینده نزدیک مشاهده خواهد شد. وی گفت نژادپرستی شدیدی بین فرانسوی ها ایجا د شده و ما امروز تبعیض های وحشتناکی را در جامعه می بینیم.

روابط فرانسه با کولی ها پیچیده و خطرناک تر شده است. بیش از چند صد هزار نفر از فرانسوی ها در طول سالیان متمادی جزیی از عشایر فرانسوی محسوب می شده اند که بعدا با اسکان انها جزیی از فرانسه شده اند. بنابر این عشایر سابق که ساکن شده و فرانسوی شده اند با کولی های اروپای شرقی که اخیرا بدانجا مهاجرت کرده اند متفاوتند. آنها اغلب از بلغارستان و رومانی امده و در خیابانها گدایی می کنند.

آلیس یانوئل از عشایر سنتی کاتولیک می گوید اگر سارکوزی فکر می کند با این سیاست می تواند آرامش را در فرانسه بیاورد، سخت در اشتباه است.چرا که جوانان یاغی همیشه وجود دارند. سارکوزی همچنین پیشنهاد داده تا 20 افسر پلیس از رومانی و بلغارستان برای اموزش به پاریس آمده و متقابلا افسران فرانسوی به پلیس این کشورها کمک کند تا جلوی ترافیک و قاچاق انسان به فرانسه گرفته شود.

البته این تنها فرانسه نیست که دست بگریبان کولی ها و مهاجران اروپای شرقی شده است. چرا که از یکی دو سال پیش که این کشورها به اتحادیه اروپایی پیوستند؛ موجی از جمعیت اروپای شرقی شامل کولی ها و سایر افراد در تلاش برای پیدا کردن کار به اروپای غربی آمدند. همزمان با بحران مالی در غرب مشکلات کشورهای اروپای غربی نیز افزایش یافت. سنتا هر زمان که اروپایی ها مشکلات مالی پیدا می کنند گناه را به گردن خارجی ها انداخته و با اجرای سیاستهای انقباضی اخراج خارجی ها را تشدید می کنند. اروپای غربی پیشتر محاسبه کرده بود که با بدست آوردن موقعیتهای بیزینس در شرق اروپا هم می تواند روسیه را پس زند و هم اقتصاد خارجی خود را رونق دهد. اما عملا چنین اتفاقی نه تنها نیفتاده، بلکه با لود شدن جمعیت مهاجران بیکار خارجی مشکلات اروپای غربی را نیز زیاد کرده است. رویای اروپای متحد با این چیزها هم خوانی نداشته و غرب اروپا هر روز حلقه های راست گرایانه خود را دور گردن مهاجران و کارگران شرق اروپا بیشتر فشار داده است.

آلمانی ها بر اساس تجربه خود نسبت به ترکها بعد از جنگ جهانی سیاستهای ضد خارجی گسترده تری را علیه کولی ها به اجرا گذاشته و مثلا لهستانی ها در بدترین شرایط دستمزد در این کشور مشغول بیگاری هستند؛ هر چند پول بازگردانده شده به کشورشان از لحاظ ارزش هنوز زیاد محسوب می شود.

سوال مهم این است که ظاهرا غرب اروپا حرفهای قشنگ می زند و هنگام برگزاری اجلاسهای اتحادیه اروپایی رویا پردازی کرده اما عملا با تنگ تر کردن حلقه فشار دور خارجی های آمده از شرق، به ریش خارجی ها می خندد. به دادگاه کشاندن افسران سابق آلمان نازی در سنین 90 سالگی و از طرف دیگر سیاستهای نژادپرستانه علیه کولی ها و شعار فرانسه مهد دموکراسی هیچ کدام با یکدیگر سازگاری ندارد و سارکوزی و دولتمردان غرب اروپا باید به فکر تغییر سیاستهای نژاد پرستانه خود باشند و گرنه تنش با خارجی ها منجر به آشوب های خیابانی نظیر آنچه که چند سال پیش هنگام به قدرت رسیدن سارکوزی در فرانسه رخ داد؛ خواهد شد.

تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.