تعداد واحدهاي «آماده‌اجاره» در تهران به يك سوم واحدهاي «آماده‌فروش» رسيده است.

به گزارش دنیای اقتصاد،  بازار اجاره مسكن در تهران، تحت تاثير آنچه مسوولان دولت احتكار عنوان مي‌كنند به شدت با كمبود از ناحيه عرضه روبه‌رو شده است.

براساس آمارهاي دريافتي از بزرگ‌ترين موتور جست‌وجوگر مسكن در شهر تهران كه بيش‌ از 190 هزار فايل انواع ملك را براي انجام معامله در اختيار دارد، در حال حاضر تعداد واحدهاي «آماده‌اجاره» در تهران به يك سوم واحدهاي «آماده‌فروش» رسيده است.

اين در حالي است كه از ابتداي سال تا كنون، از هر دو مراجعه‌ كننده به ايران‌فايل، يك نفر متقاضي اجاره مسكن بوده است. موتور جست‌وجوگر مسكن ايران‌فايل كه نزديك به 90 درصد از محله‌هاي شهر تهران را از طريق ارتباط مجازي (اينترنتي) با بنگاه‌هاي مسكن تحت پوشش خود دارد، هم‌اكنون حدود 110هزار فايل فروش واحد مسكوني در نقاط مختلف شهر را آماده عرضه به متقاضيان دارد. همچنين در اين سامانه نزديك به 40 هزار فايل اجاره آپارتمان وجود دارد كه با توجه به مراجعه الكترونيكي متقاضيان واحدهاي اجاره‌اي به سامانه، كمبود عرضه در بازار اجاره كاملا محسوس است.

در بازار اجاره مسكن در تهران، اگرچه برخي مالكان با كسب فرصت از شرايط كنوني در نظر دارند نرخ‌هاي اجاره را بالاتر از عرف قيمت منطقه تعيين كنند، اما با توجه به اينكه در سامانه ايران‌فايل نرخ‌هاي بالا به صورت رنگ قرمز نمايش داده مي‌شود، اغلب مالكان بعد از مشخص شدن اين رنگ تصميم به تعديل نرخ‌ها را مي‌گيرند.

برخي از مشاوران املاك درباره اوضاع كنوني بازار اجاره معتقدند تنها راه برگشت آرامش به بازار اجاره، افزايش عرضه است.

آنها معتقدند در بازار خريد و فروش مسكن به دليل آنكه حجم عرضه به مراتب بيشتر از تقاضا است، دليل خاصي براي تحريك قيمت وجود ندارد. در اين بازار برتري متقاضيان به‌خاطر ركودي است كه طي سال‌هاي اخير در بازار مسكن حاكم شد و باعث شد تا مالكان براي مدتي از فروش منصرف شوند، اما در حال حاضر اغلب واحدهاي رسوبي كه ماه‌ها منتظر فروش بودند به بنگاه‌هاي مسكن معرفي شده‌اند و همين اتفاق باعث ايجاد نوعي تعادل در بازار شده است.

مشاوران املاك با استقبال از طرح دولت براي مقابله با خانه‌هاي خالي پيش‌بيني مي‌كنند چنانچه طرح اجرايي شود، انبوه واحدهايي كه مالكان آن به اميد افزايش قيمت، آنها را خالي نگهداري مي‌كنند، وارد بازار اجاره خواهد شد.
تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.