نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، ارسال نامه رئیس جمهور به شورای نگهبان بصورت سرگشاده توهین به این شورا است.

فرهاد تجری در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به نامه رئیس جمهور به دبیرشورای نگهبان، گفت: نه نظر من تشکیک در قوانینی که به تصویب مجلس و به تائید شورای نگهبان رسیده باشد ، توهین به خود شورای نگهبان است.

نماینده قصر شیرین در مجلس با اعلام اینکه نامه رئیس جمهور به شورای نگهبان بیانگر این است که این شورا به وظایف خودش به صورت صحیح عمل نکرده است،خاطرنشان کرد: تذکر این موارد به صورت نامه سرگشاده توهین به شورای نگهبان محسوب می شود و به نوعی بیانگر عدم دقت شورای نگهبان را می رساند.

وی براین اساس، خاطرنشان ساخت: بیش از مجلس باید خود شورای نگهبان به نامه رئیس جمهور واکنش نشان دهد و از اعتبار خودش دفاع کند.

تجری با بیان اینکه وظیفه مجلس قانونگذاری است، اظهار کرد:  طبق قانون اساسی تشخیص شرعی و خلاف قانون اساسی بودن مصوبات مجلس بر عهده شورای نگهبان است.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی  با اعلام اینکه ایراد قانون اساسی وارد کردن به مصوبات مجلس پس از تائید شورای نگهبان هیچ وجاهت قانونی ندارد، خاطرنشان کرد: بنابراین هیچ آثار و تبعاتی حقوقی این نوع نامه نگاری ها در پی نخواهد داشت به غیر از ایجاد نوعی تشکیک به بخشی از نظام حاکمیتی کشور.

وی همچنین با عبث و بیهوده خواندن ارائه این نوع تذکرات از سوی رئیس جمهور، تصریح کرد: گرفتن ایراد از قانون اساسی نسبت به مصوباتی که به تائید شورای نگهبان رسیده  و در آن 6 نفر حقوقدان و 6 نفرفقها حضور دارند  که از علمای علم حقوقی و فقهای برجسته هستند باعث وهن در این شورا می شود.

تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.