همشهری: اواخر بهمن امسال 4 مرد مسلح با سد كردن راه يك لنج بحريني در آب‌هاي آزاد، به تهديد خدمه آن پرداختند و اقدام به سرقت اين لنج كردند

مردان مسلح سپس با تهديد اسلحه، سرنشينان اين لنج را به يك لنج ديگر كه در حال عبور از كنار آنها بود منتقل كردند  و با سرقت لنج بحريني پا به فرار گذاشتند.  به‌دنبال اين سرقت، ماجرا به پليس تمامي كشورهاي منطقه گزارش شد و مشخصات لنج مسروقه در اختيار آنها قرار گرفت.

چند روز بعد از اين ماجرا، ماموران گشت دريايي پليس هرمزگان متوجه لنج مشكوكي شدند كه در آب‌هاي ايران مشغول حمل كالا بود. از آنجا كه مشخصات اين لنج شباهت زيادي به مشخصات لنج سرقت‌شده داشت، ماجرا به پليس آگاهي گزارش  و تحقيقات تخصصي در اين زمينه شروع شد.

وقتي در بررسي‌هاي انجام‌شده مشخص شد كه اين لنج همان لنج بحريني است كه از سوي مردان مسلح سرقت شده بود، ماموران اين شناور را زيرنظر گرفتند و مدتي بعد به سرنخ‌هايي از 4 مرد دست يافتند كه در سرقت لنج دست داشتند.

با شناسايي مخفيگاه سارقان در بندر لنگه، هر 4نفر آنها در يك عمليات ضربتي دستگير شدند و با كشف يك قبضه سلاح جنگي و 27 فشنگ جنگي در اين محل، تمامي آنها به اداره آگاهي انتقال يافتند.

متهمان در بازجويي‌هاي انجام شده با اعتراف به سرقت لنج بحريني گفتند: مدتي قبل لنج ما در يك حادثه ناگهاني از بين رفت. بعد از اين حادثه براي تامين هزينه زندگي‌مان با مشكلات زيادي روبه‌رو شديم و اين در حالي بود كه پولي براي خريد لنج ديگر نداشتيم. از آنجا كه مدارك و اسناد لنج سوخته را هنوز در اختيار داشتيم،

تصميم گرفتيم لنجي شبيه لنج خودمان سرقت كنيم و با استفاده از اين اسناد و مدارك كارمان را ادامه دهيم. اين بود كه يك قبضه اسلحه تهيه كرديم و با ورود به آب‌هاي آزاد، جست‌وجو براي پيدا كردن لنج مورد نظرمان را شروع كرديم.

متهمان ادامه دادند: روز حادثه با مشاهده لنج بحريني كه در حال عبور از آب‌هاي آزاد بود، سدراهش شديم و با تهديد اسلحه، سرنشينان آن را به يك لنج ديگر كه در حال عبور از آنجا بود منتقل كرديم.

بعد هم با استفاده از لنج مسروقه، شروع به حمل كالا كرديم تا اينكه توسط پليس دستگير شديم.  سرهنگ قطب‌زاده، رئيس پليس آگاهي استان هرمزگان با بيان اين خبر گفت: بعد از اعترافات متهمان، صاحب بحريني لنج به اداره آگاهي دعوت شد و بعد از تحويل گرفتن شناور خود از متهمان به اتهام سرقت شكايت كرد. وي ادامه داد: با اين شكايت هر 4 متهم و پرونده تشكيل شده در اين خصوص در اختيار مرجع قضايي قرار گرفت.تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.