مهر: وزیر کشور از اختصصاص 106 میلیارد تومان اعتبار برای ارائه طرح انسداد مرزهای کشور در سال آینده خبر داد.

مصطفی محمد نجار در بازدید از طرح انسداد مرز در بخش میرجاوه زاهدان که جمعی از نمایندگان استان در مجلس، فرمانده مرزبانی کشور و استاندار سیستان و بلوچستان نیز وی را همراهی می کردند با اعلام این خبر، بر ضرورت تسریع در روند اجرای طرح ساماندهی مرز برای بهره مندی مرزنشینان استان از فرصتهای اقتصادی مرز تأکید کرد.

وزیر کشور، اظهار داشت: با هدف ساماندهی مرزهای کشور و استفاده بهتر مرزنشینان از مزیت های مرز از سالهای گذشته طرح انسداد مرزها در مناطق مختلف کشور از جمله استان سیستان و بلوچستان به اجرا در آمده است به طوریکه در حال حاضر 60 درصد مرزهای کشور تحت تسلط کامل نیروهای مرزبانی است .

وی افزود: در راستای اجرای طرح انسداد مرزها تاکنون حفر کانال، سیم خاردار، برجکهای دیده بانی و سیستم های راداری بیش از 80 درصد مرزهای سیستان وبلوچستان با کشورهای همسایه پاکستان وافغانستان مسدود شده است .

نجار احداث این استحکامات در مرز مشترک با کشورهای پاکستان و افغانستان راعاملی برای تأمین امنیت مرزهای شرق کشور با این دو کشور بیان کرد.

وزیر کشور همچنین با اشاره به موضوع استفاده مرزنشینان از مزیتهای مرزی و معیشت آنان گفت: با انجام عملیات طرح انسداد مرز برنامه ریزی شده با ایجاد بازارچه های مرزی و گذرهای قانونی، مرزنشینان از مزایا و مبادلات مرزی برای تأمین معیشت خود استفاده کنند.

مصطفی محمد نجار اعلام کرد: بر اساس تصمیمات شورای توسعه جنوب شرق کشور، ایجاد 9 بازارچه مرزی در سیستان وبلوچستان مصوب شده است که تاکنون پنج بازارچه راه اندازی و چهار بازارچه دیگر نیز در آینده نزدیک فعال می شود .

وی تأکید داشت: تأمین امنیت مرزها و تأمین معیشت مرزنشینان از مؤلفه هایی است که با جدیت از سوی دولت دنبال و مصوبات آنان پیگیری می شود . وزیر کشورهمچنین در بازدید از هنگ مرزی میرجاوه از کشفیات سلاح و مهمات روز گذشته این هنگ مرزی بازدید و از هوشیاری و زحمات مرزبانان این منطقه قدردانی کرد .تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.