فارس: يكي از مراجع عظام تقليد گفت: در عصر حاضر با توجه به توطئه‌هاي دشمنان همه طلاب و آحاد مردم وظيفه‌ دارند از ولايت فقيه حمايت كنند.

آيت‌الله حسين نوري‌همداني ظهر امروز در ديدار با جمعي از كارآموزان قضايي اداره‌كل آموزش و تحقيقات قوه ‌قضاييه قم اظهار داشت: در اسلام تمام مناصب مهم بر عهده فقها است و قضاوت و حكومت از جمله اين موارد است.

وي ادامه داد: دين اسلام در تمام ابعاد زندگي انسان‌ها دستور و برنامه دارد و فقيه بايد با توجه به تفقه به تمام ابعاد آن اهتمام ورزد.

استاد حوزه علميه قم بيان داشت: معارف اعتقادي كه در علم كلام در آن بحث مي‌شود، از اهميت والايي برخوردار بوده و فصل مهمي از معارف ديني ما به شمار مي‌رود.

نوري همداني معارف عبادي را بخش ديگري از معارفي كه فقيه بايد به آن آگاهي كامل داشته باشد عنوان كرد و اضافه كرد: معارف عبادي فصل و بخشي از فقه و احكام اسلامي است كه به عبادات مربوط مي‌شود.

وي معارف اخلاقي، اقتصادي و معارف اجتماعي را از بخش‌هاي ديگري كه هر فقيه بايد نسبت به آن جامعيت و آگاهي داشته باشد نام برد و ابراز داشت: اسلام مي‌خواهد كه اجتماع سالم باشد و فضاي ديني و امر به معروف و نهي از منكر در جامعه ايجاد شود.

اين مرجع تقليد با اشاره به معارف مدني و فرهنگي عنوان داشت: اسلام به فرهنگ اهميت زيادي مي‌دهد و وجود فرهنگ را در جامعه داراي ارزش و اهتمام خاصي عنوان مي‌كند.

نوري همداني با تاكيد بر معارف جهادي تصريح كرد: جهاد انواع و اقسام دارد و مرزداري و دفاع از مرزهاي زميني، هوايي و دفاع از فرهنگ، سياست و شناخت آنها و كيفيت جلوگيري از هجمه‌هاي دشمنان در قالب اين معارف است.

استاد حوزه علميه قم معارف سياسي و حكومتي را نيز از جمله معارف مورد توجه و اهتمام فقيه عنوان كرد و اظهار داشت: در روايات براي فقيه فضيلت‌هاي بسياري برشمردند و اين نشان‌دهنده سختي وظايف و كار فقيه است.

وي بيان داشت: هرساله از دانشگاه‌هاي ما چند هزار مهندس و پزشك فارغ‌التحصيل مي‌شوند، اما بايد 50 سال بگذرد تا يك فقيه از حوزه‌ها خارج شود.

اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد: اسلام نمي‌خواهد امور انسان‌هاي داراي كرامات به غير از فقيه عادل و متعهد سپرده شود.

نوري همداني اضافه كرد: هر نظامي غير از نظام ولايي باشد، نظام طاغوت است و اصول و فروع دين بدون ولايت پذيرفته نيست.

استاد حوزه علميه قم افزود: تشيع كه اسلام ناب است در زمان حكومت رژيم پهلوي تحقير شده بود و به حاشيه رانده شده بود و امام خميني (ره) به مدد الهي مردم را از غفلت و ناآگاهي رهانيد.

وي ابراز داشت: در عصر امروز براي دشمن سنگين است كه كشوري كه سال‌ها مورد چپاول آنها بود در برابر ظلم و ستم آنها ايستادگي كند و حملات آنها به كشورهاي افغانستان و يمن براي انزوا كشيدن تشيع است.

نوري همداني تهاجم دشمنان به يمن را وسيله براي نفوذ به خاورميانه عنوان كرد و گفت: دشمنان كه قرن‌ها منابع و ثروت فرهنگي و مالي اين مملكت را به يغما بردند از اسلام قدرت آفرين وحشت دارند.

وي بيان داشت: نظام فعلي كه در راس آن مقام معظم رهبري هستند، يك نظام مقتدر و بسيار ثابت است و وظايف طلاب و آحاد جامعه بيداري و هشياري در برابر دشمنان و حفظ انقلاب اسلامي است.

استاد حوزه علميه قم خاطرنشان كرد: سكوت خواص درست نيست و بايد از ولايت فقيه پشتيباني شود تا جامعه را براي ظهور حضرت حجت (عج) آماده كنيم.

وي در بخش پاياني سخنان خود تاكيد كرد، بايد در برابر توطئه‌هاي دشمنان از ولايت فقيه و رهبري حفاظت و حمايت كنيم.

تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.