يک جراح و متخصص بيماري هاي چشم، کاربران کامپيوتر را به جلوگيري از مشکلات چشمي توصيه کرد.

دکتر شاهرخ ميلان درگفت‌وگو با ايرنا از جمله مشکلات چشمي کامپيوتر به خستگي و درد چشم و نواحي اطراف آن، خشکي چشم و قرمزي و ضعف بينايي به صورت نزديک بين شدن و گاهي دوربيني اشاره کرد.

وي در پيدايش عوارض بيشتر چشمي، عواملي از جمله صفحه نمايشگر کامپيوتر، ژنتيک خود انسان و استعداد بيشتر ضعف بينايي و خشکي چشم، محل قرار گرفتن کامپيوتر در جلوي کاربر و زاويه و فاصله ديد را موثر دانست.

وي از عوامل خشکي چشم، کمي پلک زدن در هنگام نگاه کردن به صفحه مانيتور و خيره شدن به کامپيوتر با چشمان بازتر و کاهش رطوبت سطح چشم در نتيجه آن را عنوان نمود.

اين جراح و متخصص بيماري هاي چشم، علت خستگي چشم با کامپيوتر را در مقايسه با مطالعه کتاب، ايجاد فرکانس جارويي درصدم ثانيه بصورت تکرار سريع خطي تصوير توسط کامپيوتر ذکر کرد.

وي اظهار کرد: سن، شغل، تغذيه و حتي جنسيت در خشکي چشم موثر بوده و زنان بسيار بيشتر از مردان و سنين بالاتر بيشتر از سنين پايين دچار خشکي چشم مي شوند.

ميلان از مشکلات غير چشمي کامپيوتر، درد ستون فقرات، شانه ها، گردن، آرنج، مچ، انگشت نشانه و عوارض کم تحرکي مثل چاقي، پوکي استخوان و غيره را برشمرد.

وي از جمله عوامل پيشگيري از خستگي چشم توسط کامپيوتر، استفاده از عينک هاي Anti UV 400 براي مانيتورهاي غير از LCD و LED و آنتي رفلکسي که همراه با خاصيت ضد انعکاس باشد را توصيه کرد.

اين جراح و متخصص بيماري هاي چشمي تصريح کرد: استفاده از اشک مصنوعي بدون نگهدارنده در موارد تجويز توسط چشم پزشک نيز بسيار موثر است.

وي خاطر نشان کرد: مصرف امگا 3 مي تواند هم براي خشکي چشم و هم ضعف بينايي موثر باشد.

وي بي خوابي را از عوامل تشديد کننده خستگي چشم با کامپيوتر عنوان کرد و خواب و استراحت کافي که حداقل آن شش ساعت و حداکثر هشت ساعت مي باشد را براي التيام چشم بسيار موثر دانست. 


تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.