ایسنا: رييس مجلس شوراي اسلامي در پيش‌خطبه‌هاي نماز جمعه مشهد به برخي سياسيون كه راي نياورده است، گفت: ما نمي‌گوييم شما سوابق ديني و انقلابي نداريد، اما شما بايد مرز خود را مشخص كنيد وگرنه عامل تحريك مي‌شويد.

علي لاريجاني كه سخنران پيش‌خطبه‌هاي نماز جمعه مشهد بود، گفت: كشور ما در شرايط فعلي دچار فتنه شده است، البته فتنه يك امتحان و آزمون است و ملت ما با هوشياري با آن برخورد كرده است.

وي با بيان اينكه ايمان بدون بصيرت سعادت انسان‌ها را تامين نمي‌كند، تصريح كرد: آن ايماني مورد رضايت الهي است كه بتواند از درون فتنه‌ها عبور كرده و صلابت خود را همچنان داشته باشد.

رييس مجلس با طرح اين سوال كه در چه شرايطي فتنه شكل مي‌گيرد، افزود: زماني كه حق و باطل شبيه‌سازي مي‌شوند زمينه شكل‌گيري فتنه به وجود مي‌آيد، البته در زندگي متعارف اين گونه نيست، اما وقتي گردباد فتنه به وجود مي‌آيد تشخيص آن با باطل مشكل مي‌شود، لذا فتنه‌گران حرف باطل خود را با ظاهر حق‌نما بيان مي‌كنند.

رييس مجلس با بيان اينكه فتنه حتي به خود به وجود آورندگان هم رحم نمي‌كند و آنها را به سمت ديگر پرتاب مي‌كند، عنوان كرد: شما شاهد بوديد كه بعد از انتخابات يك سري دعاوي مطرح شد، اما بعدا متن آن چيزي كه ظاهر شد با ظاهر آن متفاوت بود به گونه‌اي كه ديديد در روز عاشورا به امام حسين(ع) جسارت كردند در واقع وقتي گردباد فتنه به وجود مي‌آيد شرايط براي همه از بين مي‌رود و آتش فتنه فرو خورنده خود فتنه‌گران نيز مي‌شود.

لاريجاني شبه‌افكني، تفرقه‌افكني، نفي افتخارات گذشته جامعه، استفاده از شعارهاي به ظاهر جذاب كه باطن آن ستم است و استفاده از احساسات براي تحريك مردم را از جمله روش‌هاي فتنه‌گران عنوان كرد و گفت: در اين شش ماه از همه اين ابزارها استفاده شد و بين صفوف مختلف، سياسيون و مردم اختلافاتي ايجاد كردند.

وي با بيان اينكه فتنه پيام‌هاي منفي و مثبت به همراه دارد، ادامه داد: در شرايط غفلت پيامدهاي فتنه منفي خواهد بود، اما اگر بصيرت داشته باشيم مي‌توانيم پيامدهاي مثبت آن را متوجه شويم.

وي با تاكيد بر اينكه اگر با فتنه درست رفتار نشود ارزش‌ها فراموش مي‌شود، اظهار كرد: در صورتي كه با فتنه برخورد نشود حاكميت حاكمان سودجو، گروه‌گرا، دشمن حقيقت و گستاخ در جامعه مهيا مي‌شود.

لاريجاني افزود: البته در صورتي كه با فتنه‌گران برخورد شود پيامدهاي مثبتي به همراه خواهد داشت كه از جمله آن جدا شدن و مشخص شدن مرزبندي‌ها، ‌پختگي اجتماعي و سياسي، به فعليت رسيدن استعدادهاي ملت خواهد بود.

وي عمل بر اساس يقين،‌ رجوع به قرآن، ‌تمسك به اهل بيت(ع)، ‌مقاومت در برابر خواسته‌هاي نامشروع فتنه‌گران، ‌بردباري و مدارا و تلاش براي آرام كردن اوضاع را از جمله شيوه‌هاي مبارزه با فتنه ياد كرد كه همه بايد آن را شناخته و به آن عمل كنند.

رييس قوه مقننه با اشاره به حضور مردم در راهپيمايي روز چهارشنبه گفت:‌ اين حضور نشان داد كه ملت ما از اسلام، ‌اهل بيت(ع) و رهبري عقب‌نشيني نكرده است.

وي گفت:‌ اگر عده‌اي تصور مي‌كنند كه با آتش زدن امكانات دولتي و شعارهاي آمريكايي‌پسند مي‌توانند ملت ما را به عقب‌نشيني وا دارند اشتباه بزرگي مي‌كنند، زيرا ملت ما نشان داده است كه در اين مسير با هيچ‌كس مماشات نمي‌كنند.

لاريجاني خطاب به كساني كه در شعارهاي خود به مقام معظم رهبري توهين كرده بودند، گفت: آيا مي‌خواهيد با شعار بر عليه ولايت فقيه مجددا در كشور ديكتاتوري ايجاد كنيد؟

لاريجاني با اشاره به دخالت‌هاي كشورهاي غربي و عربي در مسائل ايران گفت: ملت ايران فريب رنگ‌ها و الفاظ را نمي‌خورد و پاسخ محكمي به آمريكايي‌ها مي‌دهد و شما مطمئن باشيد كه ما پاي اشد مجازات به توهين‌كنندگان به امام حسين(ع) ايستاده‌ايم و ضروري است دستگاه‌هاي دولتي اعم از وزارت كشور و اطلاعات و همچنين قوه قضاييه پاسخ درستي به درخواست ملي بدهند و افرادي را كه در ظهر عاشورا چنين جسارتي كردند و همچنين كساني كه مبدع آن هستند را به مجازات سخت برساند.

وي گفت: اين گروه ضد انقلاب و ضد دين در بستري كه فراهم شد جرات چنين جسارتي را كردند لذا سياسيوني كه به مجادلات سياسي دامن زدند متوجه باشند كه چه گردبادهاي سياسي به وجود آمد. بر همين اساس نيز توهين به امام حسين(ع) شد.

رييس مجلس خطاب به اين سياسيون گفت: ما نمي‌گوييم شما سوابق ديني و انقلابي نداريد اما شما بايد مرزبندي خود را مشخص كنيد وگرنه عامل تحريك مي‌شويد.

وي گفت: ما شاهد بوديم كه چه ميزان رهبر انقلاب و ناصحان صحبت كردند، اما انتظار ملت از شما اين است كه به اين شكل مشاجرات پايان بدهيد و جهت خود را روشن كنيد.

وي تاكيد كرد: ما قصد توهين به شما را نداريم، اما خودتان عامل مي‌شويد بنابراين دست از اين امور برداريد كه نجات كشور در همين امر است.

نماينده مردم قم در مجلس خطاب به مردم شركت‌كننده در راهپيمايي گفت: شما با اين روحيه مقاومتي كه نشان داديد قطعا پيروز خواهيد بود و با تمسك به ولايت فقيه صراط مستقيم را مي‌يابيد و با تمسك به ولايت فقيه است كه سعادت ملت تامين مي‌شود و ما نيز براي راه ولايت فقيه جان خود را مي‌دهيم.

رييس مجلس در پايان گفت: اما كساني كه در اين ماجرا مناقشاتي را ايجاد كرده‌اند بدانند كه فرصت آنها تمام شده است و آنها بايد خود را با اراده ملت تنظيم كنند، زيرا در غير اين صورت سيل خروشان ملت آنها را سر جاي خودشان مي‌نشاند.تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.