معاون اول رييس جمهوري آغاز عمليات اجرايي سد هراز را جشن يک کار بزرگ از سوي دولت و هديه اي به مردم استان مازنداران دانست و گفت: در تاريخ سي سال انقلاب اسلامي هيچ رييس جمهوري در اجرا به کفايت آقاي احمدي نژاد نبوده است .   "محمد رضا رحيمي" روز پنجشنبه در مراسم آغاز عمليات اجرايي سد مخزني هراز با اظهار تاسف از اينکه طي سي سال گذشته سد هراز ساخته نشده است، افزود" به دوران قبل از انقلاب کار نداريم چون اکنون نزديک به 190 سد کوچک و بزرگ در کشور وجود دارد که اين تعداد پيش از انقلاب اسلامي 29 سد بود.
معاون اول رييس جمهوري با بيان اينکه سد هراز مي بايست يکي از اين سدها باشد گفت: اگر سد هراز در اين مدت ساخته مي شد ، سي ميليارد تومان به کشاورزان منطقه نفع مي رساند و اين علاوه بر منافع عمده ساخت اين سد است.
رحيمي که در جمع مديران وزارت نيرو ، آب منطقه اي مازندران و پروژه سد مخزني هراز سخن مي گفت: با اشاره به اينکه ساخت اين سد را با بودجه کم شروع کرده ايم ، تاکيد کرد بايد از همه راهها بهره مند شويم و از نمايندگان پرتلاش استفاده کنيم تا بودجه را افزايش دهيم.
معاون اول رييس جمهوري افزود: بخشي از اين بودجه از محل بودجه داخلي و ملي تامين مي شود و اگر براي بودجه متمم به مجلس برده شود بايد از وجود با کفايت نمايندگان براي افزايش بودجه ها استفاده کنيم.
رحيمي تاکيد کرد : ساخت سد مخزني هراز بايد در چهار سال باقيمانده دولت دهم به پايان برسد.
معاون اول رييس جمهوري بر لزوم حفاظت از منابع آب کشور تاکيد کرد و با اشاره به اهتمام دولت به بخش نيرو و آب گفت: مهم ترين و اساسي ترين کار احداث سد از جمله سد هراز است.
محمد رضا رحيمي در ادامه سخنانش در مراسم آغاز عمليات اجرايي سد مخزني هراز با اشاره به اين که از 70 درصد منابع آبي ، کمتر از يک درصد آب شيرين است، افزود: بخشي از اين آب نيز از بين مي رود و لذا بايد از هر قطره آب نگهداري و پاسداشت شود.
معاون اول رييس جمهوري با اشاره به توجه رييس جمهوري به نيازها و اولويت هاي مناطق مختلف کشور گفت: رييس جمهوري اولويت هاي مناطق مختلف کشور را به خوبي مي شناسد و با ارزش و اهميت منابع و سرمايه هاي سرشار طبيعي و انساني آشنا است.
رحيمي به اختصاص بودجه هاي کلان براي بخش آب و نيرو در دولت نهم اشاره کرد و گفت: براي ساخت سد هراز بايد 90 ميليارد تومان به جاده آن اختصاص يابد تا وزارت نيرو اين سد را براي کشاورزان و مهار آب آماده کند.
رحيمي افزود: 200 ميليارد تومان براي ساخت اين سد بايد هزينه شود که بودجه فعلي، رقم پاييني است و بايد از هر راهي براي افزايش اين بودجه استفاده کنيم.
معاون اول رييس جمهوري وجود متخصصان در وزارت نيرورا يک سرمايه و از جمله منابع بزرگ انساني برشمرد و بر لزوم همکاري دولت و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي براي افزايش بودجه هاي اين وزارتخانه تاکيد کرد.
رحيمي همچنين از مردم مازندران به عنوان مردمي شجاع، با کفايت و مهمان نواز ياد کرد و گفت: اين استان شخصيت هاي بزرگي را به نظام و انقلاب اسلامي تقديم کرده که برخي از آنها از سران و بزرگان کشور بوده اند.
وي اهتمام دولت براي آغاز عمليات اجرايي سد هراز را فرصتي براي خدمت به مردم اين منطقه خواند و گفت: اين امر نشانه شايستگي ، کفايت و ارزشمندي مردم مازند ران است و اين که استعدادهاي فراواني در اين منطقه نهفته است.
رحيمي به پيگيري هاي خود براي تسريع و تسهيل آغاز عمليات اجرايي سد هراز در ديوان محاسبات کشور اشاره کرد و گفت: در زمان حضور در معاونت حقوقي و پارلماني نيز براي سرعت بخشيدن به اجراي اين پروژه سهمي را ايفا کرده ام .
معاون اول رييس جمهوري همچنين از نمايندگان استان مازندران در مجلس شوراي اسلامي از جمله احمد ناطق نوري و يوسفيان ملا به طور ويژه تشکر کرد و گفت: نمايندگان در مجلس هفتم و هشتم با اتحاد و اتفاق نظر به اين امر سرعت بخشيدند .
رحيمي از پرويز فتاح، وزير سابق نيرو و استاندار مازندران نيز قدرداني کرد .
عمليات اجرايي ساخت سد مخزني هراز ، امروز( پنجشنبه) با حضور معاون اول رييس جمهوري در 20 کيلومتري جنوب آمل آغاز شد.

تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.