در حالي كه بنا به گزارش روزنامه عراقي «البينه الجديده»، پليس بين‌الملل بنا به درخواست و مستندات ارايه‌شده از سوي دولت عراق، حكم بازداشت مسعود و مريم رجوي را صادر كرده، در صورت انجام اقدامات قانوني از سوي اينترپل، سرنوشت صدام حسين ـ ارباب اين دو تروريست ايراني مشهور ـ در انتظار آنان خواهد بود.

به گزارش بازتاب، هفته گذشته «جعفر الموسوي»، دادستان شجاع دادگاه عالي جنايي عراق، دادخواست ارايه‌شده عليه تروريست‌هاي مجاهدين خلق را به دليل قتل هزاران تن از شيعيان مظلوم عراق در انتفاضه شعبانيه 91 را اعلام كرد؛ در انتفاضه شعبانيه 91 كه اين روزها مردم عراق، شانزدهمين سال آن را گرامي مي‌دارند، هم‌زمان با تضعيف رژيم صدام، شيعيان عراق به ويژه در شهرهاي مذهبي كربلا و نجف، عليه او قيام كردند. در اين قيام، مزدوران صدام با همكاري تروريست‌هاي گروه مجاهدين خلق به مردم عادي حمله برده و نزديك به يك ميليون نفر از مردم عراق را به خاك و خون كشيدند.

هفته گذشته، اعضاي اين گروه تروريستي، با انتشار اخبار دروغ از گروه‌هاي عراقي كه وجود خارجي ندارند، انواع اهانت‌ها را به موسوي كردند، اما با انتشار خبر صدور حكم بازداشت مسعود و مريم رجوي، مشخص شد كه اسناد محكم دادستان عراق، اينترپل را براي بازداشت اين دو نفر، قانع كرده است.

بنا بر آخرين اخبار، مسعود رجوي در كنار 28 تن از سران و عناصر كليدي مجاهدين خلق، به عنوان اسراي جنگي تحت بازداشت ويژه نظاميان آمريكايي با درجه حفاظتي بالا هستند. با اين حال، نظاميان آمريكا كه اين افراد را به همراه شماري از بازماندگان اين گروه در قرارگاه اشرف تحت نظر دارند، مانع هرگونه دسترسي دولت عراق و ارتش اين كشور به تروريست‌ها شده‌اند.
اين در حالي است كه پيش از اين و اندكي پس از سقوط دولت صدام، اخباري مبني بر بازجويي از مسعود رجوي در آمريكا منتشر شد.

از سوي ديگر، دسترسي به مريم رجوي نيز كه در 27 ژوئن 2003 توسط بخش ضد تروريسم دولت فرانسه بازداشت و بازجويي شد، براي اينترپل آسان است.
اين در حالي است كه ماه گذشته رجوي و در پي تأكيد اتحاديه اروپا بر ادامه ماندن نام مجاهدين خلق در ليست گروه‌هاي تروريستي، به شدت به اتحاديه اروپا و «ژاك شيراك»، رئيس‌جمهور پيشين فرانسه، فحاشي كرد. هم‌زمان زمزمه‌هايي از همكاري اعضاي اين گروه تروريستي با تروريست‌هاي بعثي و يا سلفي ساكن عراق براي ضربه وارد كردن به دولت در اين كشور،‌ به گوش مي‌رسد.

در پايان اين گزارش آمده است: مريم و مسعود رجوي كه دستشان به خون حدود پنجاه هزار شهروند بي‌گناه ايراني و عراقي آلوده است، از نظر تعداد قربانيان گروه متبوعشان، تنها با جنايتكاراني چون «اسامه بن‌لادن» و «ابومصعب زرقاوي» قابل مقايسه هستند و در صورتي كه اينترپل بخواهد به وظيفه قانوني خود بنا بر اصول مصرح بين‌المللي و گرايش‌هاي ضد تروريستي سازمان ملل متحد عمل كند، بايد بدون از دست دادن وقت، اين دو و ديگر همكاران آنان را براي محاكمه و مجازات قانوني، تحويل دستگاه قضائي عراق دهد.

 تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.