اخبار,اخباراقتصادی, مکارم شیرازی

وزیر کار با اعلام اینکه تاکنون ۲۰۰ هزار ثروتمند از دریافت یارانه نقدی حذف شده‌اند، گفت: یکی از حذف شده‌ها از دریافت یارانه خودروی ۱۷۰ میلیونی داشت.

به گزارش مهر، علی ربیعی در دیدار با آیت‌الله ناصر مکارم‌ شیرازی با اعلام اینکه ساماندهی یارانه افراد ثروتمند را از قبل از عید شروع کردیم، گفت: هیات دولت مصوب کرد ساماندهی یارانه ثروتمندان را شروع کنیم و این کار را به‌ شکلی صورت دهیم که این اقدام در جامعه اثر بدی به جای نگذارد.

وی اظهارداشت: ما این ساماندهی را از ۳۰ هزار نفر شروع کردیم و تا ۵۰ هزار نفر و سپس ۱۰۰ هزار و ۲۰۰ هزار نفر نیز پیش رفتیم، همچنین کنار آن نظام اعتراض به حذف یارانه را طراحی و اجرا کردیم.

ربیعی خاطرنشان کرد: قصد خبری کردن این موضوع را نداشتیم اما یکی از نشریات خبری زد و مجبور به موضع گیری ضعیفی شدیم. من شخصا در مرکز اعتراض به اعتراضات مردم رسیدگی کردم و دیدم کسی که ماشین ۱۷۰ میلیونی داشت، از حذف یارانه خود معترض بود و می‌گفت این یارانه حق من است.

وزیر کار از حذف یارانه پُردرآمدها به صورت تدریجی تا تامین ۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه امسال خبر داد. وی افزود: سال گذشته در کاریابی‌ها ۳۰۰ هزار شغل به جویندگان کار ارائه شد اما ۱۰۰ هزار نفر شغل‌های ارائه شده را نپذیرفتند و دو میلیون شغل هم در کشور داریم که فقط اتباع خارجی می‌پذیرند آنها را انجام دهند که اینها نشان دهنده ضعف فرهنگ کار و کارگری در جامعه است.

 

                          .........................................................................


 آیت‌الله مکارم: پرداخت یارانه‌ها از اول اشتباه بود

این مرجع تقلید در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دلیلی ندارد کسانی که درآمد کافی دارند، با سوءاستفاده از این وضعیت کشور، مردم را متحمل این هزینه‌ها کنند.

این مرجع تقلید در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دلیلی ندارد کسانی که درآمد کافی دارند، با سوءاستفاده از این وضعیت کشور، مردم را متحمل این هزینه‌ها کنند.

به گزارش نسیم آیت‌الله مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با وزیر و مدیران وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی با اشاره به اهمیت مقام کار و کارگر در اسلام گفتند: اسلام جایگاه بسیار ولایی را برای کار و کارگران در نظر گرفته است که در هیچ مکتب دیگری دیده نمی‌شود.

ایشان افزودند: قطرات عرق کارگران در هنگام کار پاداشی همچون قطرات خون شهدا در میدان جنگ دارد و همچنین در روایات آمده است که خواب یک کارگر پس از خستگی کاری، عبادت محسوب می‌شود.

نگاهی جدید به توسعه کار و کارگر شود
معظم له با اشاره به وظایف سنگین سهولت در زمینه اشتغال‌زایی گفتند: با توجه به مشکلات عدیده و تحریم همه‌جانبه دشمن؛ ایجاد اشتغال در کشور کاری ارزشمند است که باید این روند توسعه یابد؛ همچنین باید نگاهی جدید به توسعه فرهنگ و کار و کارگر در کشور داشته باشیم. باید بهترین کار و خدمت‌رسانی را به مردم ارائه دهیم. زیرا باید کار  فرهنگ در کشور را نهادینه کنیم.

حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفتند: در حوزه تامین اجتماعی و بهزیستی فعالیت‌های خوبی ارائه شده از جمله طرح معلول در خانه، زیرا باید ایتام، معلولین و نیازمندان را در بستر خانه‌ها و محیط گرم خانواده‌ها رشد داد، نه اینکه آنها را در یک اتاق محبوس کنیم، باید به آنها کمک کرد تا زندگی بهتری داشته باشند.

پرداخت یارانه‌ها از اول اشتباه بود
معظم له با اشاره به پرداخت یارانه‌ها افزودند: متاسفانه پرداخت یارانه‌ها از اول نیز اشتباه بود و با شعار‌های غیرواقعی فعالیت‌هایی انجام شد که نتیجه آن مشکلات عدیده اقتصادی امروز کشور است، ما معتقدیم که بیش از نیمی از مردم کشور نیازی به یارانه 45 هزار تومانی ندراند، نباید مردم را به اینگونه پول‌ها وادار کرد و به جای آن باید کار تولید و توسعه کشور را الگو قرار دهیم.

ایشان بیان کردند: اگر این کسری بودجه‌ای که به خاطر یارانه‌ها در کشور ایجاد شده، با هدفمندی صحیحح ایجاد می‌شد؛ امروز بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شد. دلیلی ندارد که کسانی که درآمد کافی دارند با سوءاستفاده از این وضعیت، کشور و مردم را متحمل این هزنیه‌ها کنند.

این مرجع تقلید ادامه دادند:  به طور کلی این‌گونه پول‌ها اشکال شرعی دارد و کسی که نیاز به این پول ندارد؛ نباید آن را بگیرید. اگر خلوص نیت در این زمینه رعایت شود؛ مشکلی نیز به وجود نمی‌آید و این سرمایه عظیم صرف رشد و تولید و اقتصاد عمومی کشو ر خواهد شد.


 اخبار  اقتصادی  -  مهر,  نسیم 
 تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.