اخبار,اخبار سیاسی ,مستند من روحانی هستم

 

اخبار سیاسی - دروغ های «من روحانی هستم» از زبان علی مطهری

نماینده مردم تهران در مجلس ضمن اظهارنظر در مورد مستند «من روحانی هستم» و لغو سخنرانی سیدحسن خمینی، درباره برگزاری همایش «دلواپسیم» گفت که برخی از این دلواپسان از خط انصاف خارج شده‌اند.

علی مطهری با بیان اینکه دولت نباید نسبت به اقداماتی مانند همایش «دلواپسیم» حساسیت نشان دهد، گفت: این افراد باید اجازه داشته باشند حرف‌هایشان را بزنند و انتقاداتشان را مطرح کنند اما این سئوال باقی می‌ماند که مثلا زمانی که رئیس جمهور سابق به صراحت می گفت فقط قانونی را که خودم شخصا تشخیص بدهم منطبق با قانون اساسی است اجرا می‌کنم و بقیه را اجرا نمی‌کنم یا درباره قانون تسهیلات ارزی مترو به صراحت گفت آن را قانون نمی‌دانم و اجرا نمی‌کنم یا درباره مجلس می گفت که مجلس در رأس امور نیست و یا دهن‌کجی‌هایی در امور فرهنگی می کرد، در آن زمان این آقایان دلواپس نبودند اما اکنون همه دلواپس کارهای این دولت شده‌ و نگران وضع فرهنگ هستند که قبول آن مشکل به نظر می رسد.

وی افزود: احساس می‌شود در این موضوع منطق دوگانه و یک بام و دوهوا در کار است و نگاه سیاسی وجود دارد و افراد از خط انصاف خارج شده‌اند و تعصبات گروهی و هواهای نفسانی دخالت دارد.با این حال، همه می‌توانند انتقاد کنند و باید در این زمینه آزاد باشند و دولت هم نباید حساسیت نشان دهد.

این نماینده اصولگرای مجلس که با ایسنا گفتگو می کرد، درباره مستند «من روحانی هستم» با بیان اینکه این مستند را دیده است، ابراز عقیده کرد: به نظر من این فیلم در ظاهر و نگاه اول مستند است و براساس خاطرات آقای هاشمی و خود آقای روحانی ساخته شده است اما از نظر آنچه که به بیننده القا می کند موارد خلاف واقع دارد. مثلا در قضیه مک فارلین نقش آقای روحانی فقط همین بوده است که در آخر همراه آقای دکتر هادی برود و به مک فارلین بگوید که مقامات ایران با شما ملاقات نمی کنند و از ایران بروید. ولی در این فیلم این طور القا شده است که آقای روحانی از ابتدا در جریان این قضیه و به دنبال سازش با آمریکا بوده است.

مطهری افزود: در مسئله تغییر مدیرعامل صداوسیما هم در آن زمان شورای سرپرستی صداوسیما این اجازه را داشته است که مدیرعامل را تغییر دهد ولی امام در آن شرایط با تغییر مدیرعامل موافق نبودند. سازندگان فیلم، شورای سرپرستی را با شورای فعلی نظارت بر صداوسیما اشتباه گرفته اند. به هر حال این هم نقصی برای آقای روحانی به عنوان رئیس شورای سرپرستی نبوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نقطه ضعف دیگر این مستند این است که در موضوع رأی اعتماد مجلس به نخست وزیری دوره دوم آقای موسوی خیلی سریع عبور کرده و برخی واقعیات گفته نشده است. مثلا آنجایی که گفته شده آقای روحانی جزو 99 نفری بوده که به نخست‌وزیری آقای موسوی رای مخالف دادند، توضیح داده نشده که در این جا نظر رئیس جمهور وقت و نظر امام (ره) متفاوت بوده و این افراد مطابق نظر رئیس جمهور رأی دادند و بعد امام کار این 99 نفر را تایید کرده و فرمودند اینها وظیفه نمایندگی‌شان را انجام دادند. سازندگان این فیلم از این نکات خیلی سریع گذشته اند در حالی که اینها می‌تواند برای امروز ما درس باشد.

وی ادامه داد: این بخش از مستند نشان می‌دهد که آن زمان نظرات، متفاوت بوده و هیچ اشکالی ندارد که اختلاف‌نظری در اینجور مسائل وجود داشته باشد به طوری که 99 نماینده برخلاف نظر امام رای دادند. اینها نقاط مثبت نظام جمهوری اسلامی تلقی می شود و نباید کتمان شود.

عقب‌نشینی دولت در لغو سخنرانی نوه امام کار درستی نبود
مطهری درباره لغو سخنرانی نوه امام (ره) در بروجرد نیز تصریح کرد: به نظر می‌رسد اینکه استاندار در مقابل اعتراض یک گروه خاص عقب‌نشینی کرد، کار درستی نبود و نباید این سخنرانی را لغو می‌کردند. این عقب‌نشینی‌ها برای دولت خوب نیست و باعث می‌شود بخشی از طرفداران خود را از دست بدهد.
اخبار سیاسی - ایسنا

 تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.