اخبار,اخبار بین الملل ,نخست وزیری رجب طیب اردوغان

 

اخبار بین الملل - جانشینان اردوغان چه کسانی هستند

با پایان یافتن سومین دوره از نخست وزیری رجب طیب اردوغان در سال 2015 این سوال پدید آمده است که چه کسی جانشین وی خواهد شد.

 سومین دوره از نخست وزیری رجب طیب اردوغان در سال 2015 به پایان می رسد و طبق قوانین داخلی حزب عدالت و توسعه او دیگر نمی تواند این پست را تصدی کند.

قوانین داخلی این حزب می گوید اعضای این حزب نمی توانند بیش از سه بار در انتخابات پارلمانی و سمت نخست وزیری شرکت کننداز همین رو اردوغان دو راه در پیش دارد یا اینکه دست به اصلاحاتی در قوانین داخلی حزب عدالت و توسعه بزند تا در صورت پیروزی مجدد حزبش در انتخابات سراسری این کشور بتواند برای چهارمین بار پست نخست وزیری را تصدی کند و یا اینکه این پست را به افراد دیگر این حزب واگذار کرده و خود جامه ریاست جمهوری به تن کند.

همین موضوع سبب شده است تا تحلیلگران احتمال حرکت اردوغان به سمت پست ریاست جمهوری در ترکیه را بیشتر از تلاش برای اصلاح قوانین داخلی حزب عدالت و توسعه بدانند.

اما فارغ از اینکه اردوغان رئیس جمهور ترکیه می شود یا نه این سوال مطرح است که چه کسانی شانس بیشتری برای تصدی پست نخست وزیری ترکیه در صورت پیروزی مجدد حزب عدالت و توسعه خواهند داشت؟

روزنامه القدس العربی چاپ لندن به این سوال پاسخ داده است و با ارائه تحلیلی درباره علاقمندی اردوغان به پست رئیس جمهوری در ترکیه پیش بینی کرده است که عبدالله گل بهترین گزینه برای این سمت خواهد بود.

این روزنامه با استناد به برخی منابع نزدیک به حزب عدالت و توسعه نوشته است آنها اکنون به دنبال برخی اسامی برای احراز سمت نخست وزیری ترکیه بعد از استعفای اردوغان از این سمت هستند.

در این خصوص اسامی سه نفر یعنی عبد الله گل رئیس جمهوری کنونی ،‌احمد داوود اغلو وزیر امورخارجه و علی باباجان معاون نخست وزیری بیش از دیگران مطرح است.

این روزنامه همچنین پیش بینی کرده است که احتمال رئیس جمهور شدن اردوغان با توجه به پیروزی چشمگیر حزب او در انتخابات شهرداری ها روز به روز بیشتر می شود.
اخبار بین الملل - خبرآنلاین

 تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.