بدبینی ثروتمندان به وضعیت اقتصادی جهان

 

یافته های یك نظرسنجی در ۲۵ كشور جهان نشان داد نگرش های متفاوتی نسبت به چشم انداز اقتصادی میان كشورهای ثروتمند و در حال توسعه وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مصرف كنندگان در جهان ثروتمند بدبین بودند در حالی كه مردم اقتصادهای نوظهور خوش بینی بیشتری داشتند. این الگویی است كه احیای نامتوازن از بحران جهانی اخیر را منعكس می كند.

این چشم انداز بویژه در ژاپن، فرانسه و انگلیس تیره بود و درصد افرادی كه در این كشورها شرایط خوبی را پیش بینی می كردند، تك رقمی بود در حالی كه بیش از نیمی از مردم در انتظار شرایط بد بودند.

این تصویر در جهان ثروتمند یكی از بدبین ترین هایی بود كه از خوشبین ها فراتر رفت و تنها استثنا برای این الگو آلمان بود كه در این كشور، ۳۶ درصد در انتظار شرایط خوب یا بهتر در مقایسه با كسانی بودند كه بدبین بودند. حتی در این كشور نیز شمار افراد بدبین از خوش بین ها فراتر رفت.

شمار افراد خوش بین در جهان در حال توسعه تقریبا در تمامی كشورهای مورد بررسی بیشتر از بدبین ها بود. در نیجریه بیش از ۷۰ درصد شرایط بهتر را پیش بینی كردند و این نتایج تقریبا در كنیا و همچنین مصر خوش بینانه بود.

تنها استثنایی كه وجود داشت، پاكستان بود كه شمار بدبین ها اندكی بیشتر از خوشبین ها بود. در روسیه، شیلی و اكوادور نیز خوش بین ها اندكی جلوتر از بدبین ها بودند.

این تفاوت در رفتار به میزان زیادی منعكس كننده عملكرد اقتصادی است. در حالی كه رشد در اقتصادهای نوظهور قوی بوده اما در جهان ثروتمند كند شده است. همچنین این بررسی مطابق با بیشتر پیش بینی ها است كه بر اساس آنها، خطر بازگشت دوباره برخی از اقتصادهای توسعه یافته به بحران افزایش یافته است.

در این پژوهش كه بین ماه ژوییه تا سپتامبر سال جاری انجام گرفت، بیش از ۲۵ هزار نفر توسط شركت نظرسنجی گلوب اسكن مورد نظرسنجی قرار گرفتند.... /  خبرگزارى ايسناتاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.