خبار ,اخبار دانشگاه ,خبر خوش دانشگاه در سال 93

 

اخبار دانشگاه - اخبار خوش دانشگاهی در سال 93/ کاهش دغدغه بورس و اشتغال زایی برای دانشجویان

کاهش دغدغه دانشجویان بورس دکتری داخل، انتخاب بهترین‌ها برای بورس، برگزاری المپیاد ورزشی ویژه تمام دانشجویان غیر ایرانی و اختصاص اعتبار ویژه برای دانشگاه های مشکل دار از جمله برنامه هایی است که در سال 93 مسئولان وعده اجرای آن را داده اند.

به گزارش مهر، سال 92 با تمام کشمکش و چالش هایی که در عرصه های مختلف به ویژه آموزش عالی داشت به پایان رسید، مسئولان حوزه آموزش عالی در روزهای پایانی سال 92 اخبار خوشی را برای جامعه دانشگاهی در سال 93 اعلام کردند که اهم آن به شرح زیر است :

کاهش دغدغه دانشجویان بورس دکتری داخل
مجتبی صدیقی - رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: مقرری 6 ماه اول سال93  دانشجویان دکتری بورس داخل به موقع و منظم پرداخت می شود تا مشکلی نداشته باشند و این خود می تواند خبرخوشی برای دانشجویان باشد.

انتخاب بهترین‌ها برای بورس
احمد غلامی - مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: قصد ما تربیت دانشمند است و برای همین در سال 93 تلاش می کنیم تا بهترین ها بورس شوند و بورسیه ها را از آزمون رتبه های بالای آزمون انتخاب خواهیم کرد.

برگزاری المپیاد ورزشی ویژه تمام دانشجویان غیر ایرانی
صمد حاجی جباری - مدير كل امور دانشجويان غير ايراني سازمان امور دانشجویان از برگزاری المپیاد ورزشی ویژه دانشجویان غیر ایرانی در سال 93 خبر داد .

وی گفت: سال گذشته المپیاد ورزشی دانشجویان غیر ایرانی ویژه دانشگاه های تهران به صورت آزمایشی برگزار شد که در سال 93 این المپیاد برای تمام دانشجویان غیر ایرانی بورسیه و غیر بورسیه برگزار خواهد شد و تمام دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه های سراسری می توانند دراین المپیاد شرکت کنند.

ارایه خدمات با کیفیت بالاتر به دانشجویان در سال 93
محمدحسن یوسفی - مدیرکل دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان از بازنگری آیین نامه های سازمان امور دانشجویان داخل خبر داد و گفت: آیین نامه های اداره کل امور دانشجویان داخل با رویکرد جدید و با توجه به سیاست های جدید سازمان امور دانشجویان بازنگری می شود تا خدمات با کیفیت بالاتر به دانشجویان اختصاص یابد و این یکی از اخبار خوش سال 93 است .

استفاده از ظرفیت های کارآفرینی دانشجویان سال آخر
دکتر ناصر مطیعی – رئیس صندوق رفاه دانشجویان از اخبار خوش سال 93 به استفاده از ظرفیت های کارآفرینی دانشجویان سال آخر اشاره کرد و گفت: صندوق رفاه دانشجویان به دنبال هماهنگی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان است که امکان اشتغال دانشجویان را فراهم کند و دانشجویان در اواخر سال تحصیل امکان بیشتری برای کار و اشتغال داشته باشند.

اختصاص اعتبار ویژه برای دانشگاه های مشکل دار
محمد حسین امید - معاون اداری مالی وزارت علوم خبر خوش سال 93 برای دانشگاه‌ها را اختصاص اعتباری خارج از لایحه پیشنهادی دولت برای دانشگاه‌های مشکل دار توسط مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

وی افزود: این اعتبار جدید قرار است با سازوکاری که تعریف می شود بین دانشگاه هایی که مشکلات مالی دارند توزیع شود.

انتخاب رئیس دانشگاه تهران با نظرمشورتی استادان
سرپرست دانشگاه تهران همچین از اخبار خوش دیگر به انتخاب رئیس دانشگاه تهران در سال 93 اشاره کرد و گفت: قرار است در دانشگاه تھران نظر مشورتی استادان گرفته شود و وزیرعلوم بر اساس این نظرات، فردی را كه مناسب است انتخاب كند.

زمینه سازی برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی
سال 92 با نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده بود و دانشگاه تلاش نمود تا به عنوان قطب فناوری کشور نقش مهمی در این مرحله داشته باشد. امیدوارم در سال جدید و با مساعدت همکاران بتوانیم ضمن توسعه دانش، فناوری و اقتصاد دانش بنیان زمینه‌های تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را مهیا سازیم.

ارتقا سطح رفاهی دانشجویان ایرانی و غیرایرانی
از اهم اخبار خوش دانشگاه بین المللی امام خمینی هم می توان به پرهیز از برخوردهای سلیقه ای و قانونمند شدن همه امور در همه بخش ها و ارتقا سطح رفاهی دانشجویان ایرانی و غیرایرانی، اشاره کرد که در دستور کار دکتر سید ابوالحسن نایئنی – سرپرست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قرار دارد.

تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در راستای آموزش کیفی
دکتر زلفی گل رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان در روزهای آخر سال 92 در راستای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری و افزایش بهره‌وری و کیفیت بخشی به آموزش، پژوهش، امور فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کرد.

فعال شدن کانون صنفی اساتید دانشگاه علم و صنعت
محمد علی برخوردای – رئیس دانشگاه علم و صنعت از تشکیل "کانون صنفی اساتید" خبر داد که از این طریق، اساتید بتوانند نظرات کارشناسی خود را در خصوص فعالیت‌های دانشگاه عنوان کنند.

احیای رشته های حذف شده در دانشگاه علامه
حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از اهم برنامه های این دانشگاه که پیگیری می شود به ارتقاء سطح رفاه دانشجویان و احیای برخی رشته های حذف شده اشاره کرد و گفت: متاسفانه در دوره های قبل برخی از رشته های کارشناسی که رشته های مفیدی نیز بوده اند مانند روابط عمومی، خبرنگاری، علوم سیاسی در دوره گذشته حذف شده بودند که برنامه ما احیای آنها است.

استفاده از خرد جمعی و دانشجو محوری
محمد علی سبحان الهی – رئیس دانشگاه خوارزمی اهم برنامه خود را برای سال جدید دانشجو محوری و استفاده از خرد جمعی عنوان کرد.
اخبار دانشگاه - مهر

 تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.