تخلف 16 میلیارد تومانی دولت, بازداشت رحیمی

  مطهری: دولت و دادستان می‌توانند تخلف 16 میلیارد تومانی دولت قبل را پیگیری کنند/ خبر بازداشت رحیمی را شنیده ام

وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده شنود از دفتر کارش گفت: از زمان آقای مصلحی به بنده قول‌هایی دادند که هنوز عملی نشده است و هنوز هیچ اطلاعات تازه به بنده نداده‌اند.

نماینده مردم تهران گفت: دولت می‌تواند شاکی تخلف 16 میلیارد تومانی دولت قبل باشد.

 

 علی مطهری در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: هم دولت می‌تواند شاکی تخلف 16 میلیارد تومانی دولت قبل باشد و هم دادستان به عنوان مدعی‌العموم می‌تواند شکایت کند منتهی باید دید این تخلف قطعی است یا خیر.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: تخلف مالی در روزهای آخر دولت و واریز 16 میلیارد تومان به یک حساب مشخص موضوع مستقلی است که اگر صحت داشته باشد باید در محاکم قضایی رسیدگی شود.

وی با اشاره به انتشار خبر بازداشت معاون اول دولت دهم گفت: بنده هم اخباری دال بر بازداشت رحیمی شنیده‌ام.

مطهری از انتصاب احتمالی مجید انصاری به عنوان معاون پارلمانی رییس جمهور استقبال کرد و افزود: ایشان تجربه خوبی در نمایندگانی مجلس دارد و در کمیسیون برنامه و بودجه عضویت داشته و قدرت خوبی برای دفاع از لوایح دولت دارد و در خصوص طرح‌های مجلس نیز می‌تواند به خوبی اظهارنظر کند.

وی افزود: ایشان انسان منطقی، ‌معتدل و معقولی است البته شاید در ابتدا برخی نمایندگان به دلیل اصلاح‌طلب بودن ایشان، رضایت نداشته باشند ولی معتقدم ایشان در عمل می‌تواند نمایندگان را جذب کند.

نماینده مردم تهران با اشاره به احتمال انتصاب اولین سخنگوی زن در وزارت امور خارجه گفت: این کار بستگی به توانایی فرد مورد نظر دارد اگر خانمی که برای این پست پیش‌بینی شده است توانمند باشد می‌تواند آثار خوبی داشته باشد مخصوصا وقتی که از خانمی با پوشش اسلامی استفاده شود.

وی افزود: این مساله نوعی ترویج موضوع حجاب است که برای کشور مفید است. اما اگر صرفا به خاطر تظاهر به استفاده از خانم‌ها و نمایشی تبلیغاتی باشد کار خوبی نیست.

مطهری ادامه داد: اگر افرادی که برای پست سخنگویی مطرح هستند همه در یک سطح باشند و یکی از آنان خانم باشد و بنابر مصالحی مثلا تبلیغ اینکه در جمهوری اسلامی خانم‌ها هم مناصب بالای دولتی را بر عهده بگیرند،‌ کار خوبی است. به هر حال انتخاب خانم ضعیف و ناتوان آن هم برای نمایش،‌ کار خوبی نیست.

وی با اشاره به گزینه احتمالی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بنده هم شنیده‌ام خانمی به نام افخم برای این منصب انتخاب خواهد شد ولی ایشان را نمی شناسم.

وی با اشاره به اخباری دال بر انتصاب اولین سفیر زن جمهوری اسلامی ایران گفت: این انتصاب هم بستگی به توانایی‌های فرد مورد نظر دارد اگر واقعا سلسله مراتب طی شود و فردی توانمند باشد می‌تواند برای کشور مفید باشد اما اگر صرفا بخواهیم از یک زن استفاده کنیم،‌کار خوبی نیست.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده شنود از دفتر کارش گفت: از زمان آقای مصلحی به بنده قول‌هایی دادند که هنوز عملی نشده است و هنوز هیچ اطلاعات تازه به بنده نداده‌اند.

وی افزود: ما منتظریم و باید معلوم شود این‌ها چه کسانی بودند و انگیزه‌شان چه بود و از کجا دستور می‌گرفتند.

مطهری در پاسخ به این پرسش که تعدادی از نمایندگان فراکسیون اصولگرایان معتقدند عملکرد دولت با شعار اعتدال‌گرایی همخوانی ندارد، گفت: اگر منظور شما پیشنهاد روزنامه شرق است این مساله ربطی به دولت ندارد و نمایندگان در همه امور اجرایی نباید دخالت کنند. اینکه نمایندگان بخواهند درباره همه انتصاب‌ها نظر دهند کار دستی نیست.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: اما اگر فرد متخلفی در یک پست دولتی قرار داده شود این مساله اشکال دارد و مجلس می‌تواند اعتراض کند اما اگر دخالت نمایندگان به خاطر گرایش‌های سیاسی افراد قصد دخالت در امور اجرایی باشد قابل قبول نیست.

مطهری متذکر شد: به هر حال 95 درصد حامیان دولت آقای روحانی اصلاح‌طلب بودند نمی‌توانیم به دولت ایشان الزام کنیم فقط از اصولگرایان در مناصب دولتی استفاده کنند. /ايسنا

 تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.