قربانی19 ساله جنبش گزی پارک ترکیه(+عکس)

پزشکان بیمارستان در ابتدا پس از معاینه علی به او می گویند اتفاقی برایش نیفتاده و وی را مرخص می کنند ولی پس از اینکه علی به خانه اش می رود و می خوابد ، حالش بد ترمی شود و بار دیگر به بیمارستان منتقل می شود.

مرگ یک جوان 19 ساله در اعتراضات ضد دولتی در شهر اسکی شهیر ترکیه توجه رسانه های این کشور را به خود جلب کرده است. علی اسماعیل سه شنبه هفته گذشته در تجمع 4 هزار نفری مقابل دفتر حزب حاکم عدالت و توسعه در اسکی شهیر شرکت کرده بود.

 

به گزارش عصر ایران " علی اسماعیل کُرکماز " دانشجوی 19 ساله رشته زبان انگلیسی در دانشگاه "آناتولی" سه شنبه هفته پیش در جریان ناآرامی ها و تظاهرات اعتراضی علیه دولت هنگامی که در اثر استنشاق گاز فلفل پلیس حالش بد می شود به درون کوچه ای می دود و بنا به گفته شاهدان عینی در داخل کوچه 4 یا 5 نفر ناشناس اورا مضروب می کنند که در اثر ضربه و خونریزی مغزی به بیمارستان منتقل می شود.

 

پزشکان بیمارستان در ابتدا پس از معاینه علی به او می گویند اتفاقی برایش نیفتاده و وی را مرخص می کنند ولی پس از اینکه علی به خانه اش می رود و می خوابد ، حالش بد ترمی شود و بار دیگر به بیمارستان منتقل می شود. نتیجه آزمایشها نشان می دهد وی به شدت از ناحیه مغزی دچار خونریزی درونی شده است.

 

علی اسماعیل پس از بستری شدن در روز 4 ژوئن (دو روز پس از مضروب شدن) در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار می گیرد ولی عمل جراحی نیز سبب بازگشت سلامت او نمی شود و در نهایت وی روز گذشته در بیمارستان جان می سپارد.

 

مرگ علی اسماعیل سبب ایجاد یک موج گسترده در شبکه های اجتماعی مخالفان دولت ترکیه شده است و بسیاری از صفحه های فیسبوک و توییتر مخالفان عکس او را گذاشته و اعلام کرده اند برای تشییع جنازه او به شهر " اسکی شهیر" در استان " هاتای" (اسکندورن) ترکیه می روند.

 

مرگ علی اسماعیل کرکماز موجی از نارضایتی و محکومیت را در پی داشته است و تجمعاتی در اعتراض به مرگ این جوان 19 ساله علیه خوشنت های پلیس ترکیه در شهر اسکی شهیر و دیگر شهرهای ترکیه صورت گرفته است.

 

پیش از علی اسماعیل نیز 5 تن دیگر از شهورندان ترکیه در جریان ناآرامی های یک ماه گذشته این کشور و تظاهرات اعتراضی علیه دولت اردوغان که به بهانه تخریب پارکی در میدان تقسیم استانبول آغاز شد، کشته شدند.

اعتراضات درترکیه,قربانیان اعتراضات ضد دولتی ترکیه,اعتراضات غیردولتی ترکیه

 

عکس علی اسماعیل کرکماز

 

اعتراضات درترکیه,قربانیان  اعتراضات ضد دولتی ترکیه,اعتراضات غیردولتی ترکیه

 

پدر و مادر علی اسماعیل در مقابل بیمارستان و در حال حمل تابوت فرزند شان

عصرایران

 

 

 تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سرویس VOIP
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.