روزنامه ی ˈلوفیگاروˈ روز جمعه نوشت : به نظر می رسد سفر تاریخی هیات اقتصادی یکصد نفره ی فرانسوی به ایران، به مذاق برخی از مقامات آمریکایی خوش نیامده است. 

به گزارش ایرنا، لوفیگارو افزود:به همین علت بود که جان کری وزیر امورخارجه ی آمریکا شرکت های فرانسوی را تهدید کرد و برای از سرگیری رابطه ی تجاری با ایران به آنها هشدار داد.
 
وزیر امورخارجه ی آمریکا چندی پیش با لوران فابیوس وزیر خارجه ی فرانسه بطور تلفنی گفت و گو کرد و دو وزیر در این زمینه با یکدیگر به تبادل نظر پرداختند.
 
به گفته یکی از نزدیکان وزیر امورخارجه ی آمریکا، وی در این تماس تلفنی سفر هیات اقتصادی فرانسه به تهران را مفید ندانسته است.
 
علاوه بر کری، ˈوندی شرمنˈ معاون امور سیاسی وزارت امورخارجه ی آمریکا نیز از این اقدام فرانسه انتقاد کرده است.
 
این در حالیست که ˈپی یر موسکوویسیˈ وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه علاوه بر رد این انتقادها، معتقد است که سفر این هیات فرانسوی به ایران، به هیچ عنوان به منزله ی کنار آمدن با تهران نیست و این افراد هیچ تفاهمنامه ی اقتصادی را با شرکت های ایران امضا نکرده اند.
 
در ادامه ی گزارش ˈلوفیگاروˈ آمده است: به دنبال توافق موقت ماه نوامبر میان ایران و گروه
 
5+1، بخش کوچکی از تحریم های بین المللی از روز بیستم ژانویه برداشته شده است.
 
صادرات نفت خام، گاز و محصولات پالایش شده ایران همچنان با تحریم های آمریکا و اروپا مواجه است اما بخشی از دارایی های ایران آزاد و اجازه برخی مبادلات داده شده است.
 
در این شرایط حساس است که وزارت خارجه ی فرانسه، سفر تجار و کارفرمایان فرانسوی را به ایران ترتیب داد و درست به همین علت بود که ˈپیتر هارلˈ یکی از دیپلمات های با سابقه ی آمریکا در سفارت این کشور در پاریس، با تعدادی از اعضای این هیئت یکصد نفر دیدار و گفت و کرده بود.
 
این دیدار چند روز پیش از سفر این هیات به ایران صورت گرفت و هارل در آن، لزوم پایبندی شرکت های فرانسوی به تحریم های ایران را به آنها یادآوری کرده بود.
 
در تهران با وجود برفی که این شهر را سفید پوش کرده بود، استقبال مقامات ایران از جمله محمد نهاوندیان مشاور حسن روحانی و نماینده اتاق بازرگانی از هیات اقتصادی فرانسه گرم بود.
 
ˈلوفیگاروˈ افزود: هیات اقتصادی فرانسوی که از لحاظ شمار اعضایش بی سابقه است، اولین هیات خارجی نیست که به ایران سفر کرده است زیرا پیش از آن اتریشی ها، انگلیسی ها و ایتالیایی ها و حتی آمریکایی ها نیز به تهران سفر کرده بودند.

تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.