معاون شهردار تهران، گفت: در سال آینده 400 مسجد در شهر تهران ساخته خواهد شد که همه آنها در تهران نمونه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، محمد هادی ایازی - معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به 72 مسجد در شهر تهران که در مرحله احداث قرار دارند، گفت: توفیقی نصیب ما شده که در شهرداری تهران توسعه فرهنگی یک اصل قرار گیرد و برای توسعه مساجد در شهر تهران اقدام ‌کنیم.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه در سال آینده 400 مسجد در شهر تهران ساخته خواهد شد، تاکید کرد: برای ما ساخت مسجد حسینی به بهترین شکل ممکن و طراحی عالی در اولویت قرار دارد تا این مسجد بتواند یکی از مساجد نمونه در شهر تهران شود.

وی با بیان اینکه هدف از طراحی ساخت مسجد حسینی این است که آن را به عنوان یکی از نماد‌های شهر تهران معرفی نماییم، افزود: در طراحی مسجد حسینی موارد ویژه ای را مدنظر قرار داده‌ایم. بطوریکه اگر شخصی در امتداد گلدسته‌ها قرار گیرد به طرف قبله خواهد بود و گلدسته‌ها و گنبدهای آن از هر مکانی در بزرگراه امام علی (ع) دیده خواهد شد. همچنین کل فضای شبستان مسجد به سمت قبله ساخته می‌شود.

در بخش دیگر این مراسم حجت‌الاسلام ناصحی - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه شهر تهران یک کلانشهر و ابر شهر است، خاطرنشان کرد: شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با امور شهری بخش‌های مختلف و وظایف و مسئولیت‌های فوق‌العاده‌ای دارند و امروز شهرداری تهران توانسته به لحاظ عمران و آبادی، چهره‌ی شهر را تغییر دهد.

ناصحی افزود: 2 هزار مسجد در شهر تهران داریم که می‌توانیم بگوییم هیچ مسجدی نیست که برای تجهیز و تکمیل آن اقدام نکرده باشیم. علاوه بر بخش تعمیر، تجهیز و تکمیل در رابطه با احداث مسجد، نزدیک به 60 مسجد در طول این چند سال اخیر در بهترین نقطه جغرافیایی شهر تهران با همه امکانات بنا شده‌اند و نکته‌ای که باید به آن اشاره کنم این است که این مساجد متعلق به خود مردم است.

وی با اشاره به مصوبه شواری شهر تهران مبنی بر ساخت مسجد در هریک از 374 محله پایتخت تصریح کرد: 72 مسجد در 72 نقطه شهر تهران به نیت 72 شهید کربلا در حال احداث است. این در حالی است که شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران مثل سایر بخش‌ها نگاه ویژه ای به امور دینی و مذهبی از قبیل قرآن و نماز و ... دارند.

در بخش دیگر این مراسم، دکتر رضا نگهبان - شهردار منطقه 7 با اشاره به سخنان شهردار تهران مبنی بر تعهد به احداث یک مسجد در هر محله، افزود: به حول قوه‌ی الهی مسجد حسینی که یکی از چند مساجدی است که در طرح احداث بزرگراه امام علی(ع) تخریب شده بود را در مکان بهتری در بزرگراه مذکور احداث خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: ما از تمامی ساکنین محل و امامان جماعت سپاسگزاریم که با صبوری خود به ما این فرصت را دادند تا بتوانیم این مسجد را که دارای مساحتی حدود یکهزار متر و زیر‌بنای 4 هزار متر است احداث کنیم. به طوریکه اکنون علاوه بر ساخت یک مکان معنوی شهروندان از یک مکان فرهنگی بزرگ نیز بهره‌مند خواهند شد.

شهردار منطقه 7 افزود: این مسجد بخش‌هایی از قبیل ساختمان‌ ورزشی، سالن اجتماعات، کتابخانه و ... را نیز خواهد داشت و کار احداث آن ظرف مدت 18 ماه به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیامتاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.