معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری گفت: آنچه در مرحله دوم پرداخت یارانه ها و یا در استمرار مرحله اول، در سال 1393 قرار است انجام بشود قطعا از شیوه فعلی بهتر خواهد بود و آثار سوء آن در اقتصاد به مراتب کمتر خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، دکتر محمد باقر نوبخت در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما در تبیین گزارش عملکرد 100 روزه دولت به مردم با بیان این که همه کارگروه ها در این زمینه فعال هستند و آثار آن را مطالعه کردند.
 
وی تاکید کرد: آقای رییس جمهوری حساس هستند که هیچ تصمیمی گرفته نشود که موجب بدتر شدن وضعیت کنونی کشور شود به عبارت دیگر همه سیاست های دولت با تدبیری صورت می گیرد تا آثار مثبتی بر اقتصاد و معیشت مردم داشه باشد.
 
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری گفت: همان طوری که دولت در جهت تقویت زیر ساخت های اقتصادی در حال تلاش است به مباحث اساسی اقتصاد، تولید و صنعت نیز توجه ویژه ای دارد و از گذران عادی زندگی مردم هم غافل نیست.
 
وی اظهار کرد : دولت همواره در تلاش است ضمن این که به کار های اساسی توجه دارد به مسایل جزیی که می تواند در کوتاه مدت موثر و یا بخشی از فشار و سنگینی بار را کم کند، هم بپردازد.
 
 
 
*بسته های کالایی برای مردم
 
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری ادامه داد که تا پایان سال که حدود سه ماه وقت داریم دولت تصمیم گرفت دو بسته کالایی را که عمدتا کالا ها و مایحتاج زندگی و غذایی خانوار ها است، تدارک ببیند و این بسته را در دو مرحله توزیع بکند.
 
نوبخت اظهار کرد که براساس ماموریت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری ، منابع لازم ریالی برای دو بسته از کالاها و مایحتاج غذایی مردم تامین شده و تا پایان سال در طیفی وسیعی توزیع خواهد شد.
 
 
 
** جایگاه واقعی ارز
 
نوبخت با اشاره به نرخ مبادله ای 2477 تومان و قیمت بازار آزاد و جایگاه واقعی آن گفت: قیمت بازار آزاد غیر واقعی است و باید خودش را متعادل کند.
 
معاون برنامه ریزی و توسعه راهبردی رییس جمهوری در ادامه بر لزوم نزدیکی قیمت ارز مبادله ای و آزاد تاکید کرد و گفت: دولت تلاش به همسان سازی و تعادل سازی بازار دارد و آینده اقتصادی روشنی را برای سال آینده پیش بینی می کنیم.
 
 
 
** شناسایی علل تورم
 
وی درباره اقدامات دولت در زمینه ورم نیز گفت: ابتدا باید علل تورم بررسی شود که یکی از این علت ها افزایش نقدینگی است.
 
نوبخت افزود : دولت در این صد روز تلاش زیادی برای کاهش نقدینگی کرده که نمونه آن درخواست تجدید نظر بودجه در مجلس بود که با استقبال و همکاری مجلس همراه شد.
 
وی افزایش بدون علت قیمت ها را از دیگر عوامل ایجاد تورم دانست و گفت: دولت به شدت با افزایش غیر منطقی قیمت ها مقابله کرده است.
 
معاون رییس جمهوری افزود: وقتی مردم به بازار اعتماد نداشته باشند همواره در پی ذخیره سازی هستند و در نتیجه تقاضا به طور غیر واقعی افزایش می یابد.
 
 
 
*کاهش 25 درصدی تورم تا پایان سال 93
 
وی با اشاره به این که نرخ تورم نقطه به نقطه از شهریور کاهش داشته است ، گفت: تلاش می کنیم تورم را کاهش دهیم و به همین منظور تمهیدات لازم در بودجه سال 93 اندیشیده شده است.
 
نوبخت پیش بینی کرد که تورم تا پایان سال 93 تا 25 درصد کاهش یابد و نرخ رشد اقتصادی تا 3 درصد رشد داشته باشد.
 
معاون برنامه ریزی و توسعه راهبردی رییس جمهوری افزود : این روند ادامه می یابد و این یک کار علمی و اقتصادی است و به همین منظور تیم اقتصادی دولت هفته ای چند جلسه دارد.
 
 
 
** حمایت از بخش تولید
 
نوبخت همچنین درباره حمایت از بخش تولید گفت: بخشی از مشکلات امروز ناشی از پرداخت نشدن یارانه به بخش تولید است و به همین علت باید بیشترین کمک را به این بخش بکنیم. در واقع باید حرکت از مسیری باشد که یارانه ها به سمت تولید برود.
 
نوبخت درباره تحقق اقتصاد مقاومتی هم گفت که این موضوع از ابتدای تشکیل دولت مورد توجه قرار گرفت و یکی از برنامه های شاخص رییس جمهوری این بود که افراد چه طراحی برای مقاومت سازی اقتصادی دارند.
 
 
 
*توافق ژنو
 
وی با اشاره به توافق اخیر ایان و غرب در ژنو افزود: ما برنامه های داشتیم که اگر سیاست های تحریمی تشدید می شد با آن مقابله می کردیم.
 
نوبخت گفت: دولت تمهیدات لازم را برای هر نوع تغییر در تحریم ها اندیشیده است و در پی اقتصادی است که در هر شرایطی بتواند خودش را حفظ کند.
 
وی در بخش دیگری از سختنانش درباره بهبود فضای اقتصادی کسب و کار گفت: 35 راهکار از جمله تامین ارز یا ال سی های مناسب و مدیریت واردات، برای بهبود وضع کسب و کار اندیشیده شده است.تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.