مدیرکل اتباع و مهاجران خارجی استانداری مازندران گفت: در سال گذشته 6 هزار تبعه غیرمجاز افغان در مازندران دستگیر شدند.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه آمل، تقی شفیع در دومین کارگروه اتباع خارجی فرمانداری آمل با بیان اینکه ایران اسلامی 1200 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد، بیان داشت: در گذشته میزان ورودی از این مرز خیلی زیاد بوده که امروز عوامل انتظامی با تمام وجود خود این مرز را کنترل می‌کنند و ورود غیر مجاز را به حداقل رسانده‌اند.

وی با اعلام اینکه از تاریخ دهم تیرماه سال 91 کل استان ممنوعه اعلام شده است، گفت: در سال گذشته در سطح استان حدود 6 هزار نفر تبعه افغان دستگیر شده‌اند که هزار نفر از این تعداد در شهرستان آمل بوده است.

شفیع با اشاره به اینکه در دستگیری اتباع غیرمجاز نیاز به حکم قضایی نداریم، تصریح کرد: هر جا که اتباع غیرمجاز مشاهده شود می‌توانیم دستگیر کنیم ولی در مجازات آنها احتیاج به همراهی دستگاه قضایی است.

معاون فرمانداری ویژه شهرستان آمل نیز با بیان اینکه از سال 82 شهرستان آمل به عنوان شهرستان ممنوعه برای حضور افاغنه و اتباع غیرمجاز اعلام شده، تصریح کرد: از آن زمان می‌بینیم که رتبه شهرستان در دستگیری اتباع غیرمجاز در سطح استان بالا بوده است.

سید جعفر رسولی با اشاره به اینکه شعبه ویژه‌ای در دستگاه قضایی برای رسیدگی به جرایم اتباع خارجی پیش‌بینی شده است، گفت: در سطح شهرستان کار‌های تخصصی در این رابطه انجام گرفته ولی با توجه به اینکه شهرستان تابع سیاست‌های استان است حمایت‌های بیشتری را از استان انتظار داریم.

وی افزود: با توجه به اینکه دستگیری و طرد اتباع خارجی مستلزم هزینه است موفقیت کامل در این امر را مستلزم اعتبار استانی دانست.

تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.