عضو انجمن روان پزشکان ایران گفت : براساس نتایج پیمایش ملی سلامت روان ، اضطراب شایع ترین مشکل روانی در ایران است و 16 درصد مردم جامعه از آن رنج می برند .

به گزارش ایرنا ، دکتر ˈغلامرضا حاجتیˈ امروز - سه شنبه - در حاشیه مراسم گشایش سی امین کنگره انجمن سالیانه روان پزشکان ایران در جمع خبرنگاران گفت :در این پیمایش 8 هزار نفر از جمعیت کشور که در فاصله سنی 15 تا 64 سال بودند ، بررسی شدند . این پیمایش از سال 1389 تا 1390 انجام شد.

به گفته وی وسواس ، استرس پس از وقوع حادثه و ترس های مرضی از جمله اختلالات اضطرابی هستند که شیوع آنها در میان زنان دو برابر مردان است . همچنین براساس نتایج این تحقیق اختلالات اضطرابی در ایران نسبت سایر کشورهای دنیا شایع تر است.

وی یادآور شد : براساس نتایج این پیمایش اختلالات خلقی نیز در رده دوم شیوع در کشور هستند. در این میان بیماری افسردگی ماژور بیشترین شیوع را به خود اختصاص داده است.

دبیر کنگره انجمن روان پزشکان ایران در مورد مصرف مواد مخدر و الکل در ایران گفت : براساس نتایج این پیمایش یک میلیون و 500 هزار نفر در ایران که حدود سه درصد کل جامعه را شامل می شود انواع مواد مخدر و الکل مصرف می کنند.

حاجتی گفت : شیوع مصرف مواد مخدر و الکل در میان جوانان شهری و در میان افراد بیکار شایع تر است . همچنین بر اساس مطالعات انجام شده بیشترین مواد مخدر مصرفی در ایران از خانواده تریاک و شبه تریاک است .

سی امین کنگره انجمن علمی روان پزشکان ایران امروز - سه شنبه - در بیمارستان میلاد آغاز شد . این کنگره تا سوم آبان ماه ادامه دارد.


تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.