مأموران جوانی را که درپی درگیری لفظی مرتکب قتل شده بود را دستگیر کردند.

به گزارش ایسنا، در ساعت 15 دقیقه بامداد 11مردادماه سالجاری ماموران کلانتری 138 جنت‌آباد از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان یک فقره درگیری منجر به جرح در منطقه جنت‌آباد قرار گرفتند و با حضور مأموران در محل درگیری واقع در خیابان بنفشه، فردی با مراجعه به مأموران اعلام کرد که پسرش به نام محمدمهدی 22 ساله و دانشجوی رشته IT در مقابل در منزلش، توسط یک نفر که به گفته پسرش قصد سرقت خودرو سمند آنها را داشته مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و در حال حاضر پسرش به علت شدت خونریزی و اصابت ضربات چاقو به ناحیه گردن به بیمارستان منتقل شده است.

در 15مردادماه از بیمارستان به کلانتری 138 جنت‌آباد اعلام شد که با وجود انجام کلیه اقدامات پزشکی، جوان مصدوم به علت عوارض ناشی از ضربات چاقو فوت کرده، موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل اعلام و به دستور بازپرس شعبه اول بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران پرونده برای انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره دهم ویژه قتل، پدر محمدمهدی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در10 مردادماه ساعت 21:00 داخل خانه نشسته بودم که پسرم زنگ خانه را زد و عنوان داشت که به 110 زنگ بزنید. به سرعت خودم را به در منزل رساندم و پسرم را در حالی مشاهده کردم که تمام لباس‌هایش خون‌آلود شده بود. پسرم به من گفت که جوانی در اطراف ماشین سمند ما پرسه میزد و با تلفن‌همراهش درباره سمند صحبت می‌کرد، به او گفتم که از ماشین دور شود که با چاقو به گردنم زد.

در شرایطی که بنا بر اظهارات پدر مقتول بررسی فرضیه "سرقت منجر به جنایت" در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود، کارآگاهان با مراجعه به محل جنایت و انجام تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند که همزمان با وقوع جنایت، یک دستگاه خودرو سوزوکی ویتارا سفیدرنگ به سرعت از محل متواری شده است.

یکی از کسبه محل در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 21:00 داخل مغازه ایستاده بودم که ناگهان متوجه صدای درگیری شدم؛ از مغازه بیرون آمدم که ناگهان یک دستگاه خودرو سواری ویتارا سفیدرنگ به سرعت از مقابل مغازه دور شد.

با توجه به شناسایی یک دستگاه خودرو سوزوکی ویتارا سفیدرنگ و احتمال ارتکاب جنایت توسط راننده آن، کارآگاهان با مراجعه به تعدادی از مغازه‌ها و همچنین دو شعبه بانک نزدیک محل جنایت به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته آنها پرداخته و سرانجام موفق به شناسایی این خودرو شدند.

با شناسایی مالک خودرو سوزوکی ویتارا، کارآگاهان ضمن شناسایی محل سکونت مالک خودرو به نام مهدی . ح متولد 1364 اطلاع پیدا کردند که وی، همزمان با وقوع جنایت از محل سکونتش متواری شده است.

با توجه به دلایل بدست آمده که نشان از ارتکاب جنایت توسط مهدی داشت، شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و سرانجام مخفیگاه وی در شهر اصفهان مورد شناسایی قرار گرفت؛ کارآگاهان اداره دهم پلیس‌آگاهی با اخذ نیابت قضایی به اصفهان رفته و سرانجام موفق به دستگیری مهدی شدند.

مهدی پس از انتقال به اداره دهم صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرده اما منکر هرگونه قصد و نیت خود برای سرقت خودرو سمند متعلق به پدر مقتول شد؛ وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: برای انجام پاره‌ای از کارهایم به تهران آمده بودم، شب حادثه برای تفریح و گردش به برج میلاد رفتم اما به علت عدم آشنایی با خیابان‌های منطقه، به صورت ناخواسته سر از محله‌ی جنت آباد در آوردم؛ برای پرسیدن نشانی و خرید سیگار و آبمیوه ماشین خود را در کنار خیابان پارک کردم که پس از خرید سیگار و آبمیوه زمانی که با تلفن‌همراه در حال صحبت کردن بودم با مقتول درگیر شدم.

متهم گفت: درگیری از آنجا شروع شد که من در حال مکالمه با یکی از دوستانم به نام "صمد" بودم که او را با لهجه محلی "سمند" صدا می‌کردم، مقتول به تصور اینکه دارم در خصوص سرقت خودروی سمند آنها که در جلوی خانه‌شان پارک بود، صحبت می‌کنم با من درگیری لفظی پیدا کرد که این درگیری به درگیری فیزیکی کشیده شد، بعد از چند دقیقه درگیری، با چاقویی که در جیب داشتم، ضربه‌ای به مقتول زده و از محل متواری شدم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی صحت اظهاراتش در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.