رئیس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون هیچ شکایتی در مورد آلودگی سرنگهای چینی واصل نشده است.

به گزارش مهر، دکتر عباس حاجی آخوندی تاکید کرد: مطالعات میدانی سازمان غذا و دارو نیز هیچ اشکالی را در خصوص این سرنگها تایید نمی کند.

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به نامه نظام الدین برزگری رئیس سازمان ملی استاندارد که رونوشت آن به وزیر بهداشت نیز ارسال شده است، ضمن توضیح کامل در خصوص سرنگهای چینی موجود در بازار، موارد مطروحه در خصوص آلودگی این سرنگها که سلامت شان مورد تایید سازمان ملی استاندارد نیز قرار گرفته اند، را رد کرده است.

این گزارش حاکیست؛ متن کامل نامه دکتر عباس حاجی آخوندی خطاب به رئیس سازمان ملی استاندارد به این شرح است:

در پاسخ به نامه شماره 30693 مورخ 2/5/92 جنابعالی در خصوص کیفیت سرنگهای یکبار مصرف پزشکی و سرنگ انسولین وارداتی از کشور چین با علائم تجاری و HENIZ و UNOLOK,  و Disposable syring موارد زیر را با استحضار می رساند:

1-  سرنگ P.MED دارای تاییدیه های متعدد از سازمان ملی استاندارد ایران به شماره های 274313 مورخ 19/2/91 ، 277141 مورخ 27/3/91 ، 241443 مورخ 6/7/90 ، 241490 مورخ 5/6/90 ، 273172 مورخ 9/2/91 ، 248668 مورخ 23/8/90، 241490 مورخ 5/9/90 و 252964 مورخ 26/9/90 است.

2- سرنگ Lisen دارای تاییدیه های به شماره های 109115192 مورخ 20/4/91 و 9007808 مورخ 20/10/90 و 109116517 مورخ 3/5/91 از سازمان ملی استاندارد ایران می باشد.

3- سرنگ UNOLOK انسولین سرنگ انسولین یک تکه بوده که به دلیل آنکه مشمول استاندارد اجباری است قبل از ترخیص توسط سازمان ملی استاندارد نمونه برداری شده و بررسیهای کیفی لازم به عمل می آید و در صورت احراز کیفیت و انطباق با استانداردهای ملی از گمرک ترخیص می گردند.

4- سرنگ HENIZ فاقد سابقه کارشناسی یا مجوز ورود از اداره کل تجهیزات پزشکی است.

5- در خصوص سرنگ با علامت تجاری Disposable syring این دو کلمه که به معنای سرنگ یکبار مصرف می باشد و معمولاً بر روی تمامی سرنگها نوشته می شوند لذا خواهشمند است دستور فرمایید بررسی مجدد به عمل آید و چنانچه جمله فوق الذکر به عنوان مارک تجاری استفاده می شود مراتب اعلام گردد تا اقدام مقتضی به عمل آید. در غیر اینصورت بایستی کلیه سرنگ های یکبار مصرف جمع آوری شوند چون روی اکثر آنان این جمله نوشته شده است. لذا با توجه به اینکه سه مورد از سرنگ های با علائم تجاری فوق الذکر دارای تاییدیه های سازمان ملی استاندارد می باشند و تاکنون نیز شکایتی از دانشگاه های علوم پزشکی و یا سایر مراجع مصرف کننده به این سازمان واصل نگردیده است و مطالعات میدانی به عمل آمده نیز اشکالات فوق الذکر را تایید نمی نمایند خواهشمند است دستور فرمایید نمونه هایی که دارای ذرات و مواد خارجی می باشند به این سازمان ارسال گردد.

بدیهی است با توجه به تاییدیه های صادره و عدم وجود شکایت و عارضه جانبی پس از استفاده از این سرنگ ها، هرگونه اقدام عجولانه در خصوص سرنگهایی که به صورت قانونی وارد کشور شده اند و دارای تاییدیه های سازمان ملی استاندارد می باشند، علاوه بر تشویش اذهان عمومی و ایجاد نگرانی موجب زیرسئوال رفتن مراکز معتبر کشور از جمله آن سازمان محترم خواهد شد.

در پایان به اطلاع می رساند اطلاع رسانی لازم جهت جمع آوری سرنگهای با علائم تجاری HENIZ که فاقد مجوز ورود هستند به عمل آمده است و در مورد سرنگ با مارک تجاری Disposable syring پس از ارسال اطلاعات تکمیلی از طرف آن سازمان اقدام لازم به عمل خواهد آمد.

تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.