ایسنا: سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: زمانی که روند انتقالی در سوریه محقق شد، می‌توان بازسازی سوریه را ‌آغاز کرد و این امر به ترس و وحشت و خونریزی‌ها پایان خواهد داد و فرصتی را برای تشکیل دولتی فراهم خواهد ساخت که خواسته‌های مردم سوریه را برآورده سازد.

در حالی که جی کارنی مدعی شد که مردم سوریه اجازه ابقای بشار اسد را در قدرت نخواهند داد، نخست‌وزیر سوریه تاکید کرد که مردم این کشور به هیچ طرف اجازه دخالت در امور داخلی خود را نمی‌دهند.
 
به گزارش پایگاه اینترنتی بوابة الاهرام، جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: کمک‌رسانی‌ها به مخالفان سوری با هدف حمایت از تلاش‌های آنها و مقابله‌شان با نظام بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه و پیروزی بر وی است.
 
وی در اظهارات مداخله‌جویانه تصریح کرد: بعد از بشار اسد باید روند انتقالی در سوریه صورت گیرد و این همان مساله‌ای است که ما جهت تحقق آن با مخالفان سوری و هم‌پیمانان و شرکای خود در منطقه عمل می‌کنیم.
 
سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: زمانی که روند انتقالی در سوریه محقق شد، می‌توان بازسازی سوریه را ‌آغاز کرد و این امر به ترس و وحشت و خونریزی‌ها پایان خواهد داد و فرصتی را برای تشکیل دولتی فراهم خواهد ساخت که خواسته‌های مردم سوریه را برآورده سازد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: واشنگتن و هم‌پیمانان آن کمک‌های مورد نیاز مخالفان را به آنها می‌دهند و به این کار ادامه خواهند داد تا مخالفان در مقابل بشار اسد ایستادگی کنند.
 
سخنگوی کاخ سفید مدعی شد: تاریخ نام بشار اسد را به عنوان یکی از بدترین استبدادگران عصر ثبت خواهد کرد که دستش به خون بسیاری از مردم کشورش آغشته شد.
 
وی عنوان داشت: ما بر این باوریم که باید ارائه کمک‌های تسلیحاتی به مخالفان و شورای نظامی و ارائه کمک‌های بشردوستانه به آوارگان سوری ادامه داشته باشد.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر بشار اسد در پایان پیروز شود، گفت: پاسخ من منفی است. وی پیروز نخواهد شد نه به این خاطر که ما این را می‌گوییم، بلکه به این دلیل که مردم سوریه اجازه آن را نخواهند داد.
 
جی کارنی در خصوص نظرش در مورد زمان برکناری رئیس‌جمهوری سوریه خاطرنشان کرد: من گوی جادویی ندارم تا زمان رفتن اسد را پیش‌بینی کنم اما هیچ تردیدی نسبت به این مساله ندارم که مردم سوریه اجازه ابقای وی در قدرت را نخواهند داد.
 
از سوی دیگر، وائل الحلقی، نخست‌وزیر سوریه در دیدار با مختار لمانی، رئیس دفتر فرستاده سازمان ملل در سوریه اعلام کرد: دمشق موافق است که بدون پیش شرط در نشست بین المللی ژنو حضور یابد.
 
وی خاطرنشان کرد که دولت سوریه از طرح‌های بین‌المللی که بدون پیش شرط بوده و دیکته‌های کشورهای خارجی بنا شد، استقبال می‌کند.
 
نخست‌وزیر سوریه تاکید کرد که مردم این کشور به هیچ طرف یا کشوری در جهان اجازه نخواهند داد که در امور داخلی کشورشان دخالت کند.
 
وی عنوان داشت: سوری‌ها بر این مساله توافق دارند که برنامه‌های سیاسی را به عنوان تنها راه جهت برون رفت از بحران اجرا کنند و با جنگ نظامی، اقتصادی، رسانه‌ای و سیاسی از سوی کشورهای جهان علیه کشورشان مقابله کنند.
 
الحلقی تاسف خود را نسبت به توطئه‌چینی‌های برخی سازمان‌های عربی علیه مردم سوریه، حمایت آنها از تروریسم، اعزام مزدوران و گروه‌های تروریستی تکفیری به سوریه، حمایت مالی و تسلیحاتی از آنها و منحرف شدن اتحادیه عرب از روند اصلی خود که همان دفاع از مسائل کشورهای عربی است، اظهار کرد.تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.