فرمانده نیروی انتظامی در خصوص تغییرات در نیروی انتظامی در دولت منتخب مردم گفت: انتصاب فرماندهان نیروهای مسلح به عهده فرمانده کل قوا بوده و تغییرات و جابجایی در دولت منتخب در نیروهای مسلح مطرح نیست.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، سردار اسماعیل احمدی مقدم؛ ظهر امروز در سالن اجتماعات فجر در همایش روسای پلیس‌های آگاهی سراسر کشور ضمن اشاره به اینکه پیشگیری احتمالی و بخش‌های پیشگیری و کشفیات جرایم با یکدیگر رابطه دارد گفت: با وجود اینکه تمامی بخشهای نیروی انتظامی به صورت همپوشانی وجود دارد باید یاد آور شد که در این راستا ما به هیچ وجه تحقیقات تنها را لازم و مؤثر نمی‌دانیم. 
وی ادامه داد‌: بهتر است نیروی انتظامی هر روز با شناسایی روشهای نوین و راههای مؤثر پیشرفت کند و روزانه یک گام به جلو بردارد. 
فرمانده انتظامی نیروی انتظامی گفت: بخشهای کنونی در خصوص جرایم باید بازسازی شود. به طور مثال اطلاعات لازم در خصوص قاچاق مواد مخدر حدود 2 هفته گذشته توسط مجلس انجام شده و به شورای نگهبان ارجاء شده است. 
این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: همانطور که زندگی بشر روز به روز متحول می‌شود و ابزار و امکانات رفاهی توسعه می‌یابد جرائم نیز با این روند افزایش پیدا کرده و نیازمند توجه ویژه‌ای به آنان است به طور مثال زمانی ماشینها به خیابانها آمدند موجب شد که تصادفات خودروها به وجود آید.

سردار احمدی مقدم در خصوص جرائم جدید مانند جرائم یارانه ای گفت: درحالی که ایران درخصوص موضوعات انتظامی بسیار برتر از سایر کشورها مانند روسیه ، که دارای 10 میلیون معتاد است و نرخ جرائم آنها به شدت در حال افزایش است ولی باز هم نمی توانیم بگوییم که هیچگونه نگرانی نداریم چرا که تجهیزات جدید مانند رایانه و ماهواره جرائم جدیدی برای پلیس به وجود می آورد.   ** جرائم در استانها بسیار پائین تر است

این مقام ارشد انتظامی گفت: آمار جرائم در استانهای کوچک بسیار پائین تر است بطور مثال در یزد شاید در روز 20 تا 30 فقره سرقت رخ دهد که اکثر آنها نیز مربوط به سرقت خرد است همچنین در استان کردستان ، اگراز قاچاق مشروبات الکلی و قاچاق کالاچشم پوشی کنیم هیچگونه جرائمی برای این استان باقی نمی ماند.

وی افزود: همچنین در استان سیستان و بلوچستان اکثریت جرائم به مواد مخدر و ورود اتباع بیگانه به کشور ختم می شود و این موضوع به تبعات مرز بر می گردد.

** باند آدم کشی در ایران نداریم

سردار احمدی مقدم در خصوص قتلهای انجام شده در ایران گفت: ایران مانند سایر کشورهای منطقه نیست که در آن قتلها به صورت باندی و سریالی انجام شود و تنها اکثریت قتلها در ایران به دلیل مسائل ناموسی و سرقتها صورت می گیرد و متهمان به هیچ عنوان  نیت قبلی  از ارتکاب به جنایت ندارند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم چگونگی ورود یک فرد سالم را به خط جرائم بیان کنیم و مردم را از طریق فیلمها و کتابها آگاه سازیم.

** ایجاد بانک DNA با همکاری ثبت احوال کشور

سردار احمدی مقدم در خصوص ایجاد بانک DNA گفت : خوب است اگر نیروی انتظامی بانکی مانند بانک DNA داشته باشد. تا زمان وقوع هر گونه ارتکاب به جرمی توسط DNA متهم را شناسایی و دستگیر کند.

وی در این خصوص ادامه داد: امروزه می توانیم بگوییم در سطح منطقه برتر هستیم و تنها برتری کشورهایی مانند چین و ژاپن این است که بانکهای اطلاعاتیشان تکمیل شده است ولی با این وجود نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خصوص تکنولوژی و ابزار از سایر کشورهای منطقه برتر است.

** مراقبت امنیتی از فضای مجازی در زمان انتخابات

سردار احمدی مقدم در رابطه با مراقبت شبانه روزی از فضای مجازی توسط پلیس فتا اذعان داشت: تنها مواردی که پلیس در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی دخالت می کند مربوط به سرقت ها و کلاه برداری ها است.

وی ادامه داد: همچنین پلیس فتا در زمان انتخابات ریاست جمهوری برای جلوگیری از هر گونه جاسوسی و اختلال در حماسه سیاسی به طور شبانه روزی از فضاهای مجازی مراقبت می کرده است و این موضوع در خصوص مسائل ذکر شده ادامه خواهد داشت.

** ثبت احوال می تواند سد راهی برای مجرمان باشد.
 
این مقام ارشد انتظامی گفت: اگر سازمان ثبت احوال و ثبت اسناد کشور تعاملات خوبی با نیروی انتظامی داشته باشند قطعا پلیس را در بستن راه مجرمان کمک خواهند کرد.

**60درصد از جرائم مربوط به 10 شهر بزرگ

سردار احمدی مقدم اظهار داشت: 60 درصد از جرائم کشور از لحاظ کیفی مربوط به 10 شهر بزرگ ایران مانند تهران است. و در شهرهای کوچک اکثر پرونده ها مربوط به دعواهای حقوقی می باشد که مرتبط با جرائم و بزه نیست.

سردار احمدی  مقدم درباره بازداشگاه‌های پلیس‌های آگاهی گفت: به چندین پلیس آگاهی استان‌ها سر زدیم متوجه شدیم که این بازداشگاه‌ها استاندارد قانونی ندارد و ما نیز به آنان اعلام کردند اگر بازداشتگاهی مناسب ندارید متهمان به زندان راهی کنید و اگر بازداشتگاه دارای استادارد مجوز آن را سازمان زندان بگیرید.

وی افزود: همچنین سازمان زندان ها نیز استاندار‌هایی که خودش نمی‌تواند آنان را انجام دهد به نیروی انتظامی دیکته نکند.

همچنبن احمدی مقدم در خصوص اقدامات لازم در بازداشتگاه‌های زنان درباره ماموران بدرقه و غیره در نیروی انتظامی تاکید کرد.

**روش‌های خشن تر دیرتر به نتیجه می‌رسد

این مقام ارشد انتظامی گفت: بهتر است با ایجاد فرهنگ درست و ایجاد این باور در پليس آگاهی که روش های خشن تر دیرتر به نتیجه می‌رسند، حل پرونده‌ها را بیشتر به صورت فنی انجام دهیم.

به گفته سردار احمدی مقدم تمامی مردم از قدرت کشف جرائم و دستگیری متهمان در پلیس‌های آگاهی اطلاع دارند و اگر قرار باشد از 20 نمره در خصوص کشف جرائم به پلیس های آگاهی نمره داده شود نمره بالای 17 متعلق به آنان است.

فرمانده نیروی انتظامی با حضور در جمع خبرنگاران در ابتدا صحبت‌های خود به تاریخ حضورش در نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: بنده تا تاریخ 18 تیر سال 1393 در خدمت نیروی انتظامی هستم و امیدوارم بتوانم این وظیفه سنگین و حساس را به خوبی انجام دهم.

**تغییرات در نیروی انتظامی بر عهده فرمانده کل قوا است

سردار احمدی در خصوص تغییرات در نیروی‌های مسلح گفت: طبیعتا تغییراتی در وزارت خانه ها به وجود خواهد آمد و مثل دور‌ه ‌های گذشته تیمی می‌آید و تیم دیگری می‌رود.

وی افزود: البته به دلیل اینکه انتصاب فرماندهان نیرو‌های مسلح بر عهده فرمانده کل‌قوا است، این تغییرات برای نیرو‌ها مطرح نخواهد بود.

این مقام ارشد انتظامی ابراز داشت: همچنین نیروی انتظامی با رئیس جمهور منتخب مردم در چارچوب قوانین و ضوابط و با آغوشی باز آماده هرگونه همکاری است.

**خارج کردن ماموران خشن از پليس آگاهی 

وی درباره توضیخات بیشتر در خصوص اقدامات خشن برخی از ماموران آگاهی گفت: با تدابیری که صورت گرفته خشونت در پلیس آگاهی به سرعت در حال ذوب شدن است و حتی کسانی که به این خشونت ‌ها عادت کرده بودند از پلیس‌ آگاهی به قسمت‌های دیگر انتقال پیدا کردند.

**موارد ناموسی یکی از تخلفات غیر قابل بخشش

این مقام ارشد انتظامی درباره مواردی که ماموران را از نیروی انتظامی اخراج می‌کند گفت: یکی از مهم ترین مواردی که از نظر نیروی انتظامی غیر قابل بخشش است موارد ناموسی و رشوه می‌باشد.


وی ادامه داد: همچنین در نظر گرفته شده تا قسمت‌های رسیدگی به تخلفات ماموران نیروی انتظامی در خصوص موارد خرد مانند تاخیر در محل کار و یا خوابیدن سرپست، تمهیداتی صورت بگیرد.

**رئیس جمهور احمدی نژاد به حوزه مبارزه با مواد مخدر  توجه زیادی داشت 

فرمانده نیروی انتظامی گفت: دکتر احمدی نژاد به صورت ویژه حوزه مبارزه با مواد مخدر را حمایت می کرد به طوری که خود در تمامی جلسات ستاد حضور داشت و راهکارها را به طور کامل مورد بررسی قرار می داد. 

سردار احمدی مقدم، ادامه داد: امیدواریم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با توجه به سیاست های خود گام بلندی در راستای مبارزه با مواد مخدر و همچنین درمان معتادان انجام دهد. 

** طرح مقابله با مواد فروشان از اردیبهشت ماه امسال آغاز شده است. 

سردار احمدی مقدم در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص اینکه طرح ویژه پلیس برای جمع  آوری معتادان چیست؟ گفت: پلیس به صورت ویژه مقابله با مواد فروشان را در اولویت اقدامات خود قرار داده است و طرح جمع آوری معتادان و دستگیری مواد فروشان خورد نیز از اردیبهشت ماه امسال آغاز شده است.تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.