سه شخصیت سیاسی محافظه کار آمریکایی با انتشار یادداشتی در روزنامه وال استریت ژورنال خواستار اخراج ایران از سازمان ملل به دلیل نقض مستمر اصول منشور این سازمان(!) شدند.

به گزارش عصر ایران "جان بولتون "  نماینده محافظه کار سابق آمریکا در سازمان ملل به همراه خانم " کریستین سیلوربرگ " و " مارک والاس " رییس و عضو لابی صهیونیستی «متحد در برابر ایران هسته ای» با انتشار یادداشتی مشترک در وال استریت ژورنال خواستار اخراج ایران از سازمان ملل و نهادهای بین المللی مالی همچون صندوق بین المللی پول شدند.

در این یادداشت با ادعای اینکه ایران با ادامه برنامه هسته ای خود و عدم اجرای قطعنامه های شورای امنیت به  مداوم و مستمر اصول منشور ملل متحد را نقض می کند نوشتند که طبق مواد 6 و 5 منشور ملل متحد ، سازمان ملل می تواند یک عضو خاطی خود را اخراج و یا عضویت آن عضو را به حالت تعلیق در آورد.

در این یادداشت آمده است : سازمان ملل می تواند در مجازاتی کمتر طبق ماده 5 منشور یک عضو خود را از اعمال حقوق و مزایای عضویت تعلیق کند . همانطور که عضویت رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی در سال 1974  به دلیل نقض مکرر حقوق بشر از سوی این سازمان به حالت تعلیق درآمد.

در عین حال در این مطلب تاکید شده است : تعلیق عضویت یا اخراج ایران از سازمان ملل اقدام راحتی نیست چرا که باید شورای امنیت و دو سوم اعضای مجمع عمومی ملل متحد به این مساله رای مثبت بدهند ، اما حتی اگر این اقدام صورت نگیرد کمترین مزیت آن این است که دوستان ایران در سازمان ملل که مانع این کار خواهند شد را در معرض نمایش قرار می دهد و به همه دنیا می شناساند.

آیا روسیه و چین همانطور که اخیرا دو باره قطعنامه های شورای امنیت درباره سوریه را وتو کردند ، تعلیق عضویت ایران در سازمان ملل را نیز وتو خواهند کرد؟ اگر این کار را بکنند اجازه دهیم با این کارشان شخصیت واقعی این دو رژیم  (روسیه و چین ) و نیز واقعیت پشت صحنه سازمان ملل به معرض نمایش جهانی در آید.

بولتون ، والاس و سیلوربرگ در پایان یادداشت خود پیشنهاد داده اند کشورهای حامی این ایده در نشست سپتامبر سال جاری سازمان ملل که احتمالا محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران بار دیگر به نیویورک خواهد آمد ، این پیشنهاد آنها را مورد اجرا بگذارند.
تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.