فيلمبرداري‌هاي مستخدم ويلا براي دزدي ميلياردي

مستخدم خانه يك مرد كارخانه‌دار به فيلمبرداري از ويلاي اعياني پرداخت تا برادر تبهكارش به طراحي سرقت يك ميلياردي دست بزند. تبهكاران در نقش پليس وارد خانه مرد ثروتمند شدند و با اسارت وي نقشه سرقت را به مرحله اجرا درآوردند.

به گزارش ایران نخستين روز آبان‌ماه ‌جاري مرد كارخانه‌دار در خانه اعياني‌اش در شهرك غرب مشغول استراحت بود كه زنگ خانه‌اش به صدا درآمد. هنگامي كه وي مقابل آيفون رفت تا ببيند چه كسي جلوي خانه‌اش است با تعجب ديد 2 مرد و يك پليس آنجا ايستاده‌اند. خودش را به آنان رساند و از مأمور پليس شنيد كه پسر وي به خاطر درگيري بايد بازداشت شود و خانه نيز بايد تحت تجسس قرار بگيرد.مرد كارخانه‌دار كه اطلاعي از ماجرا نداشت و شوكه شده بود تسليم دستورات شد و 3 مرد ناشناس كه به خوبي نقش پليس را بازي مي‌كردند به خانه‌اش راه داد و خود نيز نمي‌دانست در دام نقشه از پيش طراحي شده‌اي قرار خواهد گرفت.

دقايقي بعد مأمور پليس پس از بازديد اتاق‌ها به 2 مرد ديگر اشاره‌اي مرموز كرد، آن دو مرد نيز با حمله به سوي مرد كارخانه‌دار دست و پاي وي را به صندلي بستند و براي اينكه فرياد‌هاي كمك وي را كسي نشنود دستمالي نيز روي دهان وي بستند.در ادامه با وارد شدن دو مرد ديگر به خانه آنها با كمك يكديگر وسايل باارزش، پول، طلا، فرش، ساعت‌هاي گرانقيمت و خودروي آزراي وي را سرقت كردند.

مرد كارخانه‌دار كه دست و پاهايش بسته بود پس از چندين ساعت تلاش موفق شد دستانش را از ميان حلقه‌هاي طناب بيرون بكشد و پس از رهايي از ميان آنها با پليس 110 تماس بگيرد.در ادامه با وارد شدن تيمي از كلانتري 134 شهرك غرب، مرد كارخانه‌دار در تحقيقات به آنان گفت: زن و بچه‌هايم روز گذشته به شمال رفتند و من نيز در خانه تنها بودم كه چند ساعت پيش 3 مرد كه يكي از آنان لباس پليس پوشيده بود و خود را مأمور حفاظت اطلاعات پليس معرفي مي‌كرد گفت كه حكم بازداشت پسرم را دارد و به همراه ديگر مردان وارد خانه شد و پس از بستن دست و پاهايم هر چه داشتيم را بردند، آنان 30 هزار دلار، 70 ميليون تومان پول نقد، سرويس برليان همسرم، 6 فرش نفيس، 6 ساعت رولكس كه هر كدام 40 ميليون تومان ارزش داشتند به همراه گاوصندوق و خودرويم را به سرقت بردند كه ارزش همه اين اموال يك ميليارد تومان است.

بر اين اساس و براي شناسايي مردان تبهكار پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار تيمي از اداره يكم پليس آگاهي تهران قرار گرفت و آنان براي به دست آوردن سرنخي از دزدان از مرد كارخانه‌دار تحقيق كردند كه وي ادعا كرد به دليل شرايط كاري با افراد زيادي در ارتباط است ولي در اين رابطه به زن جواني به نام «ندا» كه از 7 ماه پيش در خانه‌اش و به عنوان خدمتكار مشغول به كار است مشكوك است.

با اين ادعا كارآگاهان «ندا» را بازداشت كردند و وي را تحت بازجويي قرار دادند كه وي در ابتدا ادعا كرد از ماجراي دزدي خانه مرد كارخانه‌دار بي‌اطلاع است ولي پس از گذشت چند روز اين زن در ادعاي جديد گفت يك بار كه قصد داشته براي نظافت به اين خانه برود برادر بزرگترش وي را به آنجا رسانده است.

در ادامه تيم تحقيق سوابق برادر ندا كه «عليرضا» نام دارد را تحت تجسس قرار داد و متوجه شد كه وي به خاطر سرقت از خانه در سال‌هاي گذشته به زندان افتاده و به تازگي از زندان آزاد شده است و احتمال دارد كه دوباره فعاليت‌هاي تبهكارانه‌اش را از سر گرفته باشد.

بر اين اساس كارآگاهان در عملياتي ضربتي «عليرضا» را در يكي از پاتوق‌هايش دستگير كردند كه وي گفت دست از دزدي برداشته و هيچ سرقتي از كسي نكرده است. كارآگاهان با توجه به شيوه و شگرد سرقت خانه «عليرضا» را تحت بازرسي قرار دادند و موفق شدند چندين فرش، گاوصندوق و ساعت‌هاي گرانقيمت را به دست آورند.

«عليرضا» كه تصور نمي‌كرد در كمتر از يك هفته پليس بتواند وي را دستگير كند در بازجويي‌هاي فني لب به اعتراف باز كرد و گفت: خواهرم در خانه مرد كارخانه‌دار نظافتچي بود و بارها و بارها از ثروت وي حرف مي‌زد، وي با صحبت‌هايش مرا بشدت تحريك مي‌كرد كه از خانه اين مرد سرقت كنم، بنابراين از خواهرم خواستم از خانه‌اي كه در آنجا كار مي‌كند فيلمبرداري كند و اطلاعات مورد نيازم را در اختيارم قرار دهد.

وي در ادامه افزود: پس از طراحي نقشه به همراه دو برادرم و دوستم كه در زندان با يكديگر آشنا شده بوديم زماني كه فهميدم خانواده مرد كارخانه‌دار به مسافرت رفته‌اند نقشه را به اجرا گذاشتيم و يكي از همدستانم به نام سعيد با پوشيدن لباس پليس طوري وانمود كرد كه مرد صاحبخانه در ابتدا به ما شك نكرد.

مرد تبهكار با بيان سرقت يك ميلياردي از خانه مرد كارخانه‌دار ادامه داد: پس از سرقت وسايل با ارزش و پول و دلارها، بسياري از آنها را فروختم و پول‌ها را نيز بين هم تقسيم كرديم و خودروي آزرا را نيز پس از اينكه لاستيك‌ها و ضبط آن را باز كرديم در جاده‌اي خلوت در نزديك كرج رها كرديم.با به دست آمدن اين يافته‌ها كارآگاهان با اجراي چند عمليات همزمان موفق شدند 2 تن ديگر از تبهكاران را به نام‌هاي «كامران» و «اصغر» دستگير كنند.بنابراين گزارش كارآگاهان در تلاش هستند آخرين تبهكار كه «سعيد» نام دارد را دستگير كنند و تحقيقات در اين رابطه همچنان ادامه دارد./ایران

 تاريخ : | | نویسنده : pes-shakhsi |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.